Cvičení Red Flag: Stíhačka F-35 ničí soupeře poměrem 15:1

Foto: Stíhačky F-35B americké námořní pěchoty na cvičení Red Flag 17-1; větší foto / Public Domain
Stíhačky F-35A na cvičení Red Flag 17-1; větší foto / Public Domain

Na probíhajícím leteckém cvičení Red Flag 17-1 na základně Nellis Air Force Base prokázala stíhačka F-35A Lightning II svou technickou nadřazenost nad ostatními letouny. V realistických cvičných soubojích F-35 dosáhla skóre 15:1 - tedy na každých 15 zničených nepřátelských letadel byla ztracena jedna F-35.

Reálný boj na Red Flag

Red Flag vzniklo po neblahých zkušenostech amerických letců z Vietnamské války, kdy životnost pilota byla přímá úměrná jeho zkušenostem z ostrých bojových akcí. Cílem cvičení Red Flag je realisticky replikovat bojové scénáře a zvyšovat šance pilotů bez bojových zkušeností v opravdovém konfliktu.

Probíhajícího cvičení Red Flag 17-1 se účastní 129 letadel ze Spojených států, Velké Británie a Austrálie. Jde o první cvičení Red Flag s účastí stíhaček F-35A Lightning II - tedy verze s klasickým startem a přistáním.

Během tří týdnů dlouhého cvičení (do 10. února) proti sobě bojují “modří” (Blue Force) a “červení” agresoři (Red Force). V jednotlivých scénářích piloti procvičují vedení boje vzduch-vzduch, vzduch-země, elektronický/kybernetický boj, pátrací a záchranné operace nebo podporu speciálních sil. Mise probíhají ve dne i v noci.

V modelových vzdušných soubojích útočí “červení” ve vlnách po osmi až 16 letadlech. “Modří” mohou nasadit proti agresorům až 60 letadel. Při sestřelení letadla agresorů se ale do boje přidá další letadlo - resp. zničený letoun agresorů odletí do “oživovací” zóny a vrátí se zpět do boje. Modří tak během jedné mise vzduch-vzduch mohou čelit až 50 letadlům agresorů.

Letku agresorů tvoří letadla F-15C/D z 65. perutě agresorů (65th Aggressor Squadron) a letouny F-16C/D z 64. perutě agresorů (64th Aggressor Squadron). Stroje F-15 simulují ruské stíhačky Su-27 a F-16 stíhačky MiG-29. Piloti těchto strojů neustále studují taktiku potenciálních protivníků, kterou následně používají na cvičeních.

Nepřátelské raketové komplety země-vzduch protivzdušné obrany (PVO) simuluje 507. peruť protivzdušné obrany agresora (507th Air Defense Aggressor Squadron).

“Red Flag nabízí intenzivní trénink a velkou vzdělávací zkušenost,” uvedl podplukovník DeAngelis, pilot F-35 a velitel 419. operační skupiny (419th Operations Group). “Piloti agresorů patří mezi nejlepší z nejlepších a tráví čas učením taktiky nepřátelských vzdušných sil, takže nás důsledně otestují.”  

Cvičení Red Flag 17-1 se účastní nejrůznější typy vojenských letadel.

F-35 na cvičení Red Flag 17-1

“Senzory F-35A a schopnost vytvářet situační povědomí o bojišti jsou úžasné, ale s velkým počtem přátelských letadel, nepřátelských letadel a hrozbami země-vzduch, které jsou na cvičení Red Flag, jde o spoustu informací, které musíme zpracovat,” uvedl major James Schmidt, pilot F-35A z 34. stíhací perutě (34th Fighter Squadron).

“Díky schopnosti F-35A ukázat nám, kde jsou přátelské síly, kde jsou nepřátele, víme, že nás nepřátele nemohou vidět, což nám dává smrtící výhodu při vyhledávaní hrozeb a cílů hluboko v nepřátelském území,” dodal Schmidt.

Letoun F-35 je sice označován jako víceúčelový, ale jde primárně o stíhací bombardér. Hlavním posláním F-35 je provádět hloubkové nálety (Air Interdiction; nebo také “vzdušná izolace”) a potlačovat PVO nepřítele. K tomu je F-35 vybaven pokročilými senzory.

Elektro-optický senzor EOTS (Electro-Optical Target System) F-35 dokáže automaticky vizuálně odhalit odpálenou raketu země-vzduch PVO a okamžitě vypočítat přesné místo odpalu. Informaci F-35 přepošle dalším letounům, případně sám zahájí útok.

“Naše stealth se ukazuje jako velmi užitečná,” říká major Jayson Rickard, pilot F-35A ze 466. stíhací perutě (466th Fighter Squadron). “Jsme překvapivé cíle, ničíme vyspělé rakety země-vzduch a také nějaké vzdušné cíle.”

“Čtyři moji piloti F-35A se vrátili z mise, jde o lidi, kteří roky létali na Red Flag s letouny F-15 a F-16, a řekli mi ´To je úžasné. Nikdy jsem neměl ve vzduchu takové situační povědomí. Vím, kdo je kdo, vím, kdo je v nebezpečí a vím, kde musím pokračovat. Tyhle informace na letounech čtvrté generace jednoduše nemáte,” říká zase podplukovník George Watkins, pilot F-35 a velitel 34. stíhací perutě (34th Fighter Squadron).

Zajímavý je také údaj o nasaditelnosti letadel při plnění misí. Nasaditelnost F-35A účastnících se cvičení Red Flag dosáhla 92 %. Dlužno dodat, že jde o letadla, které jsou oficiálně označená jako bojeschopná (tedy ta, která neprochází pravidelnou údržbou a odstávkou). Podle webových stránek Nelis Air Force Base nasaditelnost letadel 4. generace do misí dosahuje 70 až 85 %.

F-22A kryjí záda

Cvičení Red Flag se účastní také letouny F-22A Raptor - ty jsou pravě přímo určené k vedení boje vzduch-vzduch.

“Jsou určeny (F-22 - pozn. red.) pro boj vzduch-vzduch. My se soustředíme (s F-35 - pozn. red.) na potlačení pozic nepřátelských PVO,” uvedl podplukovník Watkins. “Díky našemu radaru se syntetickou aparaturou dokážeme skrze počasí mapovat terén a detekovat hrozby dříve, jiná letadla.”

Podle National Interest je sice 15 zničených nepřátelských letadel na jedno ztracené F-35 dobrý výsledek, ale nedosahuje úspěchů F-22A Raptor. Během cvičení Red Flag v roce 2007 modrý tým, kde působily i letouny F-22A, dosáhl 241 zničených nepřátelských letadel na dvě vlastní sestřelená letadla. Dvě ztracená letadla ale nebyly F-22A Raptor, ale “modré” F-15C.

Jak si však všímá The Aviatonist, poměr “15:1” pro F-35 je číslo bez znalosti hlubšího pozadí cvičení. Například není jasné, jak se na tomto skóre podílely letadla F-22A, která stíhačkám F-35 “kryla záda”.

V každém případě nelze číslo 15:1 brát, ostatně jako číslo 241:2 v případě F-22A, jako etalon pro výsledek jakéhokoliv nasazení F-35 (nebo F-22A) ve skutečné letecké válce.

Zdroj: Hill Air Force Base; National Interest

Nahlásit chybu v článku


Související články

Další stíhačky F-35A Lightning II pro Izrael

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil nákup dalších 17 stíhaček F-35A Lightning II pro ...

Cena programu F-35 ne tak úplně „mimo kontrolu“

Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, jak se budoucí prezident USA Donald Trump ostře vymezil proti ...

Cena stíhačky F-35A poprvé pod 100 milionů dolarů

Americké ministerstvo obrany a Lockheed Martin je před uzavřením dohody o dodávce desáté výrobní ...

Zvýraznit příspěvky za posledních:

  • Luky
    12:39 09.02.2017

    Však na Slovensku to tak ještě můžete udělat. Ale upozorňuju tě, že si Lajtynga nekoupíte za výrobní cenu a pak do toho už jen palivo. Pošlete poptávku a budete na 300+ miliónech ...Zobrazit celý příspěvek

    Však na Slovensku to tak ještě můžete udělat.
    Ale upozorňuju tě, že si Lajtynga nekoupíte za výrobní cenu a pak do toho už jen palivo. Pošlete poptávku a budete na 300+ miliónech a na servis budete muset zastavit Tatry.
    Pokud byste pak museli v příhraničí poskytovat vojákům podporu, tak vaše 4 F-35 nenalétají tolik co 16 nových 4+.Skrýt celý příspěvek

  • alexa123
    12:33 09.02.2017

    Povedzme že pomer 15:1 je iba PR pre verejnosť resp. odporcov F-35 a realita je 5:1. Ak by bol naozaj reálny pomer 5:1, aj tak by som dal "milion" za to, aby som mal radšej ...Zobrazit celý příspěvek

    Povedzme že pomer 15:1 je iba PR pre verejnosť resp. odporcov F-35 a realita je 5:1. Ak by bol naozaj reálny pomer 5:1, aj tak by som dal "milion" za to, aby som mal radšej lietadlo 5.generácie v cene cca 100 miliónov USD, ktoré zničí 5 nepriateľských lietadiel generácie 4++ v cene cca 70 miliónov USDSkrýt celý příspěvek

  • Shania
    12:31 09.02.2017

    There's two teams who fly real jets; Blue (who represent NATO) and Red (who represent Russia / China). The exercise takes place over a few weeks, with multiple battles / ...Zobrazit celý příspěvek

    There's two teams who fly real jets; Blue (who represent NATO) and Red (who represent Russia / China).

    The exercise takes place over a few weeks, with multiple battles / campaigns over that period. Some of the battles are small and unrealistic 1v1 dogfights that are done to give exposure of different jets to different nations (eg, if you want to see how a Eurofighter Typhoon compares to an F-22 in agility, that's the time and place). The main event(s) however are large scale fights with dozens of jets (mostly fighters, but also with AWACS, refuelers, transports, strategic bombers, etc) in the air.
    The full scenario details are classified, but generally it'll be something like Blue Team has to take out a bunch of strategic Red Team ground targets (shipping containers representing command posts, bunkers, etc).
    They have to try and do this while Red Team flies a bunch of fighters (traditionally 12-18, this time they've upped it to 24 fighters). Each team's fighters are also allowed to respawn if they're shot down (they fly back to a starting point, wait a bit, then fly back into battle) a few times as well, so there can be ~100 enemies in total.

    As for the weapons used; there are no real air-to-air missiles fired (although fighters do carry inert ones to provide the real weight and drag), instead they use special missile-like pods that act a bit like laser tag weapons. When the jet's real radar gets a lock onto the target, the pilot will fire a virtual missile that has a fully simulated flight path, etc and will show up in his displays. On the Red Team jet, their pod will receive data that a virtual missile has been fired at it, and it'll tell the jet that it's a real missile. Stealth jets like the F-22 and F-35 have the pod electronics internally fitted. It's also worth noting that Red Team is primarily made up of aggressor squadron personnel / planes. These are people whose day-to-day job is to study real Russian / Chinese / etc tactics and employ them in these exercises. Their jets are even given Russian, etc paint jobs and while it depends on the jets and systems fitted, they can even simulate Russian radars, missiles, etc.

    Red Team also generally has an advanced surface-to-air missile site (which in reality is a special radar system designed to emulate a variety of threats like S-300s) protecting their 'base'; this time Red Team had 3 or 4 of those SAM sites. When it comes to bombing, sometimes virtual bombs are used, but during the event a considerable amount of inert (fully weighted but with no explosives) bombs will be carried and dropped in real life.

    While Blue Team is busy trying to take out those fighters and SAMs, they can get side missions, ranging from escorting C-130s to deliver special forces, to taking out convoys carrying high value targets, to having to launch and protect a rescue mission when a Blue Team fighter gets shot down (the pilot doesn't eject, he just goes back to respawn, but they'll fly real helicopters out and they have to protect them from enemy fighters or imaginary enemy ground forces).

    On top of all of that, there's real jamming taking place, trying to degrade the ability to use GPS, radios and radar. There's also teams on the ground, back at base, who are actually trying to hack the other team's comms and equipment in order to find out where the other team's assets are, what their plans are, etc. There's also real satellites in orbit being tasked to deliver space-based imagery and data on what's happening in the air.

    Along the way the administrators / people in charge (who are neutral and create things like the pop-up side missions) can also give unfair advantages to the enemy. They know exactly where every jet is, so they can simulate Red Team observers on the ground, telling jets that they just saw one an F-22, etc fly overhead at their coordinates, etc.Skrýt celý příspěvek

  • Charlie
    12:31 09.02.2017

    To číslo je samozřejmě "hustý", ale naprosto neukazuje vůbec nic. Předně si snad nepamatuju, kdy by "Agresoři" vyhráli (ono to ani není jejich úkolem), a druhak nevíme, jakou ...Zobrazit celý příspěvek

    To číslo je samozřejmě "hustý", ale naprosto neukazuje vůbec nic.

    Předně si snad nepamatuju, kdy by "Agresoři" vyhráli (ono to ani není jejich úkolem), a druhak nevíme, jakou taktiku vlastně ti současní používají, protože jestli jedou pořád podle starých sovětských postupů, tak to moc objektivní už není.

    Relevantní navíc byla i poznámka, že v současné době Modří sedlají to nejlepší, zatímco Rudí si musí vystačit s dvacet let starou technikou, což se samozřejmě musí projevit (asi jako když v Korei MiGy honily staré písťáky).

    Poslední věc, která by mě zajímala asi nejvíc, je úroveň REB na obou stranách, protože pokud jedna strana má 5. gen letadla druhá si musí vystačit s olítanou čtyřkou, tak tohle je jediná věc co jí může zachránit kejhák (a Rusáci v poslední době zmodernizovali snad všechny REB prostředky v arzenálu).

    Mimochodem, bylo by velmi zajímavé deploynout tam sestavu Věr - schválně jak by si vedly proti těmhle věčně zářícím pětkám.Skrýt celý příspěvek

  • Todomatch
    12:29 09.02.2017

    ad stirling - no teď se sice zasmějeme, ale lidé tady opravdu psali (a ti samí tu přispívají i nadále), že F-35 prostě v dešti létat nemůže. V diskuzích to vynášeli jako nějaký ...Zobrazit celý příspěvek

    ad stirling - no teď se sice zasmějeme, ale lidé tady opravdu psali (a ti samí tu přispívají i nadále), že F-35 prostě v dešti létat nemůže. V diskuzích to vynášeli jako nějaký insiderovský trumf. Opravdu věřili, že Američané zavedou bojový letoun, který nedokáže létat za špatného počasí. Šílené je, že se jim nerozsvítila v hlavě nějaká červená kontrolka, že jim nebylo divné, že takhle uvažují. Naopak! Považovali se a jistě i nadále považují za ty, co se nenechají opít rohlíkem a svým vlastním rozumem přicházejí všemu na kloub. A takhle uvažují i o jiných věcech, o světě, o politice, imigraci. K mé hrůze se je navíc "někomu" podařilo přesvědčit, aby začali chodit k volbám. Odvážní, politicky nekorektní hrdinové a znalci alternativních pravd. Úplně vidím konstrukční tým u Lockheedu, utracené miliardy a na dotaz šéfa projektu se ozve "Počkej, jak lítat v dešti? Tos neříkal!"Skrýt celý příspěvek

  • Shania
    12:26 09.02.2017

    Dragon029 na redditu postnul detaily k tomu jak ty simulace probíhaji: An older plane, this ratio is for air-to-air kills. The enemy force consisted mainly of F-15s and F-16s, ...Zobrazit celý příspěvek

    Dragon029 na redditu postnul detaily k tomu jak ty simulace probíhaji:

    An older plane, this ratio is for air-to-air kills. The enemy force consisted mainly of F-15s and F-16s, with some privately owned Draken International A-4 Skyhawk jets adding probably ~6 jets towards the total of 24. Each enemy jet could respawn 3 or 4 times as well per scenario, so Blue Team fighters could have to shoot down up to around 100 enemy jets.

    Because these jets aren't using real missiles, and because the people in charge know where each jet is and what it's doing, it's also possible for them to do things like give the enemies simulated missiles that the US doesn't actually operate, or give jets the radar capabilities of foreign / more advanced jets, or give them intel from imaginary / virtual ground spotters.Skrýt celý příspěvek

  • marfolodej
    12:14 09.02.2017

    to Shania: diky za info, du študovat to spojení... Jo sem v tom seznamu účastníků přehlídl, že tam Eurofigthery měli.....ups. Mohli přidat ještě B-2 a Rafale a něco od Indů ...Zobrazit celý příspěvek

    to Shania: diky za info, du študovat to spojení...

    Jo sem v tom seznamu účastníků přehlídl, že tam Eurofigthery měli.....ups. Mohli přidat ještě B-2 a Rafale a něco od Indů Su-30. To by byl mazec. ;-) Ale nevěřím, že by tam frantící a indiáni letěli.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
    12:09 09.02.2017

    OT: než na to zapomenu, tady je pěkné video o dronech kratos pro simulaci prostředků protivníka.

    https://twitter.com/JamesDrewN...

    OT: než na to zapomenu, tady je pěkné video o dronech kratos pro simulaci prostředků protivníka.

    https://twitter.com/JamesDrewN...

  • Shania
    12:02 09.02.2017

    Marthy: SAR je pro mapování terenu, potřebuješ rozlišení v centimetrech pro detekci vozidel a nebo lidí. Mužeš sice říct, že to Su-35 nepotřebuje a AA mody jsou na tom líp. Ale to ...Zobrazit celý příspěvek

    Marthy: SAR je pro mapování terenu, potřebuješ rozlišení v centimetrech pro detekci vozidel a nebo lidí. Mužeš sice říct, že to Su-35 nepotřebuje a AA mody jsou na tom líp. Ale to bylo spíš pro tech porovnání kde byli US radary před 20 a víc lety...

    Nicméně i kdyby, nebude na tom líp jak AESA radary modernizovaných F-15C/E a nebo F-22, nedělej si iluze o tom, že US neví jaké jsou detekční vzdálenosti a slabiny těch jejich strojů...Skrýt celý příspěvek

  • Marthy
    11:55 09.02.2017

    Arccos-je to přesně tak.Údaje o Su-35 můžou být podhodnocené,nebo taky silně přemrštěné.Stejně tak o letounu F-35. :)

    Arccos-je to přesně tak.Údaje o Su-35 můžou být podhodnocené,nebo taky silně přemrštěné.Stejně tak o letounu F-35. :)

  • Arccos
    11:51 09.02.2017

    Marthy: No a nebo výrobce ty hodnoty vylepšuje, aby svůj produkt lépe prodal nebo aspoň obhájil před kritikou. Oba dva přístupy jsou úplně stejně reálné.

    Marthy: No a nebo výrobce ty hodnoty vylepšuje, aby svůj produkt lépe prodal nebo aspoň obhájil před kritikou. Oba dva přístupy jsou úplně stejně reálné.

  • Marthy
    11:47 09.02.2017

    jj284b-přesně o tom mluvím,tohle není GK nebo civilní procesor,kde si každý druhý uživatel může údaje sám ověřit.Ale tohle je vojenská technika,v tomto případě zatím ty nejlepší ...Zobrazit celý příspěvek

    jj284b-přesně o tom mluvím,tohle není GK nebo civilní procesor,kde si každý druhý uživatel může údaje sám ověřit.Ale tohle je vojenská technika,v tomto případě zatím ty nejlepší letouny co Rusko má,takže údaj o rozlišení jeho radaru co poskytl výrobce je 100% dezinformace.
    Jednoduše,je to pro to aby je protivník podcenil.Například,při tomhle cvičení mohli simulovat obranu proti F-35 (nebo jiným) pomocí Su-35,nastavili tedy parametry tak aby simulovali schopnost radarů bránicích letounů,teda na rozlišení 3 metry.Na základě výsledků cvičení se vytvoří taktika jak v případném konfliktu proti Su-35 bojovat.Pro útočníka poté bude reálně nepříjemné překvapení když zjistí že schopnosti radaru letounu Su-35 jsou lepší.
    No je jasné že v Americké armádě nejsou tak hloupí aby věřily nějakým údajům výrobce či kecům pilotů v hospodě někde v Sýrii.Skrýt celý příspěvek

  • pavel rampir
    11:39 09.02.2017

    Myslí že většina příspěvků, možná všechny jsou ovlivněny komu dotyčný fandí. Myslím ale že to je jednoduché- až na výjimky vždy v dějinách to nové bylo lepší a výkonější než to ...Zobrazit celý příspěvek

    Myslí že většina příspěvků, možná všechny jsou ovlivněny komu dotyčný fandí.
    Myslím ale že to je jednoduché- až na výjimky vždy v dějinách to nové bylo lepší a výkonější než to staré.....bez ironie myslím že v USA vždy dělali letadla skvěle, dobře, špatně tak jako všude. Ovšem dnes je situace jiná v jedné věci- eroplán už není to co stojí na dráze , má kulonety nebo rakety a letí bojovat. Už je to komplexní systém pozemních, vzdušných, lodních a vesmírných technologií spojujících se v kabině stroje.....a v tom je myslím F-35 bez pochyb jedinečný a nevadí že je tlustý a možná kdo ví co ještě. JE NOVY a má neuvěřitelný potenciál což se o ostatních strojích říci nedá, jsou prostě odvě dekády starší a to se protě musí projevit bez ohledu kdo to na ty "prkna " nakreslil.Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
    11:36 09.02.2017

    http://www.niip.ru/eng/index.p... - mapping in SAR (synthetic aperture radar) mode with 3 meter ...Zobrazit celý příspěvek

    http://www.niip.ru/eng/index.p...

    - mapping in SAR (synthetic aperture radar) mode with 3 meter resolution;Skrýt celý příspěvek

  • jj284b
    11:25 09.02.2017

    Marthy: vyrobca radaru Su-35 uvadza na svojej stranke 3x horsie cisla (rozlisenie v SAR 3m2)

    Marthy: vyrobca radaru Su-35 uvadza na svojej stranke 3x horsie cisla (rozlisenie v SAR 3m2)

  • Iceman8241
    11:16 09.02.2017

    @Shania Jak píšeš níže, nasazené stroje létají se softwarem Block 3i, který umožňuje použití pouze dvou střel AMRAAM a neumí použít palubní kanón. Osobně to vidím na tu první ...Zobrazit celý příspěvek

    @Shania Jak píšeš níže, nasazené stroje létají se softwarem Block 3i, který umožňuje použití pouze dvou střel AMRAAM a neumí použít palubní kanón. Osobně to vidím na tu první variantu, tj. 15 sestřelených vs. jedna ztráta za celou dobu cvičení. Přece jen úloha F-35 je průnik do A2/AD a likvidace jejich prostředků.Skrýt celý příspěvek

  • Shania
    11:01 09.02.2017

    marfolodej: dle mého názoru agresoři budou mít větší šanci proti F-35/F-22 /F-15 atd už jen proto, že si proti nim mohli zabojovat, neumřou a můžou to zkusit znovu... Pokud má ...Zobrazit celý příspěvek

    marfolodej: dle mého názoru agresoři budou mít větší šanci proti F-35/F-22 /F-15 atd už jen proto, že si proti nim mohli zabojovat, neumřou a můžou to zkusit znovu...

    Pokud má jít o realistické cvičení, tak ty stroje mají simulovat ne sami sebe, ale pokročilou hrozbu, kterou dnes můžou nasadit... to by tedy mělo znamenat mimo taktiky tak i simulaci jejich senzorů a výzbroje...

    A co se týká sítě, asi nerozumíš jak ta síť funguje... F-35 s MADL primárně vytváří komunikaci mezi 4 stroji ve formaci a pak až (myslím 26) dalšími komunikačními uzly. Takže jednoduše formace F-35 muže využít další F-35 která bude v zadu a napojit se tak na vnější siť s Link 16.

    http://i619.photobucket.com/al...

    http://i619.photobucket.com/al...

    http://www.darpa.mil/DDM_Galle... Skrýt celý příspěvek

  • Luky
    10:48 09.02.2017

    Stačí si představit metrpadesát džejdžeje z dvěstěosumdesátýčtvrtýbé, jak píše na svém červeném herním notebooku "Predátor" další příspěvek o přeceňované SU-35 a musím se smát. ...Zobrazit celý příspěvek

    Stačí si představit metrpadesát džejdžeje z dvěstěosumdesátýčtvrtýbé, jak píše na svém červeném herním notebooku "Predátor" další příspěvek o přeceňované SU-35 a musím se smát. Všichni tihle "damíci", poměřující vojenskou techniku podle nanometrů herních grafických karet patřej na buzerák.Skrýt celý příspěvek

  • Marthy
    10:46 09.02.2017

    jj284b-Včera jsem jinde psal o publikování tajných informací,takže znovu: Myslíte si že Ruští piloti jen tak prozradí do médií třeba to rozlišení radaru,kterým argumentujete u ...Zobrazit celý příspěvek

    jj284b-Včera jsem jinde psal o publikování tajných informací,takže znovu:
    Myslíte si že Ruští piloti jen tak prozradí do médií třeba to rozlišení radaru,kterým argumentujete u svého top letounu?Jednoduše-Ne,v žádném případě.Buď si tuhle info někdo sprostě vymyslel,nebo jde o záměrnou dezinformaci.
    Myslíte že vám US piloti prozradí rozlišení jejich radarů,třeba toho co mají ve F-35?To samé-Ne,v žádném případě.Rozhodně do médií nepustí pravdivou info o tak citlivé,utajené technologii.Skrýt celý příspěvek

  • Marthy
    10:46 09.02.2017

    jj284b-Včera jsem jinde psal o publikování tajných informací,takže znovu: Myslíte si že Ruští piloti jen tak prozradí do médií třeba to rozlišení radaru,kterým argumentujete u ...Zobrazit celý příspěvek

    jj284b-Včera jsem jinde psal o publikování tajných informací,takže znovu:
    Myslíte si že Ruští piloti jen tak prozradí do médií třeba to rozlišení radaru,kterým argumentujete u svého top letounu?Jednoduše-Ne,v žádném případě.Buď si tuhle info někdo sprostě vymyslel,nebo jde o záměrnou dezinformaci.
    Myslíte že vám US piloti prozradí rozlišení jejich radarů,třeba toho co mají ve F-35?To samé-Ne,v žádném případě.Rozhodně do médií nepustí pravdivou info o tak citlivé,utajené technologii.Skrýt celý příspěvek

Načítám diskuzi...

Stránka 9 z 10