Soukromé bezpečnostní firmy organizují nepokoje na Ukrajině
- 15. 4. 2014
- 40 komentářů
- Jan Grohmann
Vláda v Kyjevě se snaží potlačit činnost polovojenských proruských jednotek na východě Ukrajiny. Mezitím se objevují informace, že polovojenské síly řídí členové soukromých bezpečnostních služeb s vazbami na bývalého prezidenta Viktora Janukoviče. Informaci přinesl prestižní vojenský magazín IHS Janes.
Role soukromých bezpečnostních firem
Před dvěma dny podnikla Ukrajinská bezpečnostní služba SBU (Служба Безпеки України) v Slavjansku akci proti proruským silám. Po krátké přestřelce padl jeden důstojník SBU a také neznámý počet proruských ozbrojenců.
Po skončení přestřelky místa bojů navštívili reportéři. Na místě reportéři našli terénní automobil patřící ukrajinské bezpečnostní službě Javir-2000 (ЯВИР-2000). Majitelé společnosti jsou bývalí poslanci Jevgenij Lihozon a Vladimir Sivkovič, který byl zástupce sekretáře Národního koncilu pro obranu a bezpečnost (Рада національної безпеки і оборони України) během éry prezidenta Janukoviče.
Na oficiálních stránkách firmy Javir-2000 se dočteme, že Lihozon byl členem Koordinačního koncilu na ministerstvu vnitřních věcí, rovněž za éry Janukoviče.
Již při ruské anexi Krymu povstalo podezření, že proruské síly podporují členové bezpečnostních služeb. Americké diplomatické zdroje obvinily ruskou bezpečnostní společnost Soukromá ochrana (Вневедомственная охрана) z účastí na obsazování ukrajinských vojenských základen v Simferopolu. Soukromá ochrana patří pod ruské ministerstvo vnitra.
Video: Proruské síly obsazují policejní stanici v Kramatorsku. / YouTube
Připomeňme, že ukrajinské nebo ruské bezpečnostní služby běžně přijímají do svých řad bývalé členy výsadkových, zpravodajských a speciálních jednotek (Specnaz).
Elitně vycvičení povstalci
Záběry z místa bojů ukazují velmi dobře vyzbrojené a organizované skupiny, které vedou polovojenské síly. Při obsazování policejních základen ve východukrajinských městech Slavjansk a Kramotorsk záběry ukázaly 10 až 15 těžce ozbrojených mužů.
Jednotka se chovala velmi organizovaně a využívala zásady Boje na krátkou vzdálenost CQB (Close Quarters Battle). Situace nápadně připomíná taktiku speciálních jednotek (např. amerických Zelených baretů), jejímž úkolem je infiltrace na území protivníka a poté vedení a podpora povstalců.
Video: Proruské síly obsazují policejní stanici v Slavjansku. / YouTube
Na sociálních sítích se také objevila fotka dobře vybaveného a vyzbrojeného ozbrojence. V rukou třímá pravděpodobně ukrajinskou útočnou pušku Z-10 odvozenou od zbraní řady AR. Také vesta je pravděpodobně od ukrajinské firmy STS.
Koláž ukazuje dvě fotografie. První byla vyfocená tiskovou agenturou AFP 18. března na Krymu v Simferopolu. Druhá údajně 12. dubna v Sloviansku. Na obou fotografiích je očividně stejný ozbrojenec.
Foto: Fotka ozbrojence pořízená v Simferopolu a druhá údajně v Sloviansku o měsíc později. / AFP, sociální sítě
Rusko se do věcí Ukrajiny nevměšuje
Podle ukrajinské bezpečnostní služby SBU se na Ukrajině angažuje ruská vojenská rozvědka GRU. Ukrajinci v pondělí na internetu zveřejnili několik telefonátů, které to mají dokazovat. Údajní příslušníci se ve zveřejněných hovorech baví o dodávkách zbraní a munice a zmiňují také úspěch nachystané léčky ve Slavjansku.
Rusko však nařčení o vměšování odmítá a obviňuje Západ z pokrytectví. „Násilí na náměstí Nezávislosti, jehož oběťmi se staly desítky lidí, označují za demokracii, a mírové protesty na jihovýchodě – za terorismus, a vyhlašují o svém rozhodnutí použít armády pro uskutečnění tzv. protiteroristické operace. To je vyložené pokrytectví,“ cituje Hlas Ruska ministra zahraničních věcí Ruska Sergeje Lavrova.
„Není v zájmu Ruska destabilizovat situaci na Ukrajině. V jeho zájmu je, aby byla Ukrajina jednotná, a aby všechny bez výjimky národní skupiny, všechny bez výjimky regiony se cítily v této zemi rovnoprávnými. Právě toto odpovídá ruským zájmům: celistvá, jednotná, přátelská a bratrská Ukrajina, jejíž občané žijí klidně a užívají svých práv,“ dodal Lavarov.
Podobná slova zazněla však také dva měsíce nazpět, těsně před ruskou anexí Krymu. „Potvrdili jsme náš zásadní postoj nezasahování do vnitřních ukrajinských záležitostí. Počítáme s tím, že se stejnou logikou budou řídit všichni,“ řekl ministr pár dní předtím než proruské síly začaly obsazovat klíčové posty na Krymu.
Zdroj: IHS Janes, Česká televize
Související články
Moskva má obavu o ruskou menšinu v Estonsku
Podle agentury Reuters Moskva ve středu signalizovala znepokojení nad jazykovými právy ruské menšiny ...
- 21.03.2014
- 82 komentářů
- Jan Grohmann
Krym: Kdyby...
V neděli 16. března 2014 se na Krymu uskutečnilo referendum, ve kterém byla obyvatelům tohoto ...
- 24.03.2014
- 22 komentářů
- Mgr. Ondřej Rajkovič
Současný stav ukrajinských pozemních sil
Po anexi Krymu se začala ruská vojska shromažďovat na východní hranici Ukrajiny. Ač se nyní napětí ...
- 31.03.2014
- 34 komentářů
- Jan Grohmann
Polsko požaduje 10 000 vojáků NATO na svém území
Na současnou ukrajinskou krizi reagují státy různým způsobem. Nejaktivněji vystupuje jednoznačně ...
- 02.04.2014
- 49 komentářů
- Jan Grohmann
Jedná se o soukromé bezpečnostní agentury. Co tedy pouvažovat o tom že si je najali SOUKROMÉ mocenské subjekty. Každý movitější "podnikatel" na Ukrajině si může postavit malou ...Zobrazit celý příspěvek
Jedná se o soukromé bezpečnostní agentury. Co tedy pouvažovat o tom že si je najali SOUKROMÉ mocenské subjekty. Každý movitější "podnikatel" na Ukrajině si může postavit malou armádu. Západní stejně jako východní společnosti také mají tuhle možnost i motivy. Můj názor je že se věc vymkla státní kontrole. Ani Ukrajina, ani Rusko nebo USA ale soukromí kapitál.Skrýt celý příspěvek
Tak já neříkám, že by došlo k nějaké zásadní proměně. Je to ostatně spíš otázka jednotlivců, ostatně KDU-ČSL jako taková se k té aktivitě staví spíše neutrálně. Ale už to, že se ...Zobrazit celý příspěvek
Tak já neříkám, že by došlo k nějaké zásadní proměně. Je to ostatně spíš otázka jednotlivců, ostatně KDU-ČSL jako taková se k té aktivitě staví spíše neutrálně. Ale už to, že se objevují takoví lidé ukazuje na určitou změnu situace. Je to mnohem lepší než ty směšné pacifistické řeči, které se vedly před lety při akvizici stíhaček. A samozřejmě jakákoliv změna společnosti a jejího ducha je vždy otázkou především výrazných jedinců.
A jinak - i ta dnešní situace ukazuje, že soukromé bezpečnostní firmy rozhodně nemohou být univerzálním řešením. Stejně tak i rádoby populární outsorcing. V době míru to vypadá efektně (hlavně že ušetříme), ale v krizových situacích ona levná řešení spíše selhávajíSkrýt celý příspěvekMůžete prosím někdo identifikovat, co má ten "aktivista" na rameni za "rouru", mně napadá poute RPO ...Zobrazit celý příspěvek
Můžete prosím někdo identifikovat, co má ten "aktivista" na rameni za "rouru", mně napadá poute RPO Šmel?
http://zpravy.idnes.cz/foto.as...
Díky všem...Skrýt celý příspěvekNesher : Ono hypotetické vysvětlení se dá snadno odpozorovat už z dnešních reakcí našich politiků (političek). "...navzdory naší dlouholeté snaze (ve skutečnosti neexistující) o ...Zobrazit celý příspěvek
Nesher : Ono hypotetické vysvětlení se dá snadno odpozorovat už z dnešních reakcí našich politiků (političek).
"...navzdory naší dlouholeté snaze (ve skutečnosti neexistující) o konsolidaci rozpočtu pro MO, se nám v tomto projektu projevila nešťastná dědicvtí minulých (čti opozičních) vlád..." - tak, a vina je "na nich"...
Jediné řešení budou asi doopravdy ty soukromé bezpečnostní agentury.
A nebo budeme organizovat sbírky "na boty vojákům" "na přilby vojákům" "na trenýrky vojákům" - tím nechci zlehčovat náklady AČR, spíš se tím snažím poukázat na tristní situaci, kdy armáda nemá ani na uniformy, nedej bože na výzbroj...
A jak víme, když už se nějaké ty peníze najdou, zaplatí se 3x tolik zprotředkovatelské (čti vlastněné politiky) firmě, než kolik si účtuje výrobce, který by rád podal přímou nabídku, ale nemůže, protože "pan ministr" si chce namastit kapsu.
Je to k pláči...Skrýt celý příspěvekTo David Kéž byste měl pravdu, ale např. reakce našeho premiéra na návrh poslanůc KDU na postupné zvyšovaní rozpočtu MO byla více než negativní. Prý nám nic nehrozí a důležitá ...Zobrazit celý příspěvek
To David
Kéž byste měl pravdu, ale např. reakce našeho premiéra na návrh poslanůc KDU na postupné zvyšovaní rozpočtu MO byla více než negativní.
Prý nám nic nehrozí a důležitá jsou pracovní místa a sociální stát.
Jen nevím, pokud se v budoucnu něco semele, jak budeme vysvětlovat, že se nemůžeme zapojist protože "pracovní místa a sociální stát"Skrýt celý příspěvekTo David Kéž byste měl pravdu, ale např. reakce našeho premiéra na návrh poslanůc KDU na postupné zvyšovaní rozpočtu MO byla více než negativní. Prý nám nic nehrozí a důležitá ...Zobrazit celý příspěvek
To David
Kéž byste měl pravdu, ale např. reakce našeho premiéra na návrh poslanůc KDU na postupné zvyšovaní rozpočtu MO byla více než negativní.
Prý nám nic nehrozí a důležitá jsou pracovní místa a sociální stát.
Jen nevím, pokud se v budoucnu něco semele, jak budeme vysvětlovat, že se nemůžeme zapojist protože "pracovní místa a sociální stát"Skrýt celý příspěvekTo Nesher - tak těchto negativ si jsem vědom, ale řekl bych, že i ta dnešní situace na Ukrajině mnohé vyléčila z naivity. Ono něco jiného je mít konflikt ve vzdáleném Afghánistánu, ...Zobrazit celý příspěvek
To Nesher - tak těchto negativ si jsem vědom, ale řekl bych, že i ta dnešní situace na Ukrajině mnohé vyléčila z naivity. Ono něco jiného je mít konflikt ve vzdáleném Afghánistánu, který je většině lidí ukradený - a něco jiného na Ukrajině, která je doslova "za humny"Skrýt celý příspěvek
To Ezekyl Jsem rád, že jsme se nakonec shodli :-) To David To se nestane, teď už jde o reálnou vojenskou sílu a ochotu ji nejen použít, ale i akceptovat ztráty, toho podle mého ...Zobrazit celý příspěvek
To Ezekyl
Jsem rád, že jsme se nakonec shodli :-)
To David
To se nestane, teď už jde o reálnou vojenskou sílu a ochotu ji nejen použít, ale i akceptovat ztráty, toho podle mého názoru nejsou evrospké společnosti (až na vyjímky jako Polsko, Rumunsko, Pobaltí a GB) schopny. Tři generece pacifistické výchovy, socialistického liberalismu a sociálního státu takřka zničily evropskou vůli určovat svůj vlastní osud třeba i za cenu války.Skrýt celý příspěvekMyslím, že i ta současná krize způsobí to, že Evropa, resp. EU bude chtít hrát čím dál vyšší roli -a nebude tedy jen nějakým přívěskem USA, jak je někdy předkládáno. Nepředpokládám ...Zobrazit celý příspěvek
Myslím, že i ta současná krize způsobí to, že Evropa, resp. EU bude chtít hrát čím dál vyšší roli -a nebude tedy jen nějakým přívěskem USA, jak je někdy předkládáno. Nepředpokládám vznik nějaké evropské armády, to je asi nereálné. Ale vyšší diplomatická aktivita bude určitě - i vzhledem k tomu, že situace bude i nadále problematická a bude mít zřejmě další ohniska (Moldávie atd)Skrýt celý příspěvek
Máte pravdu, dvojí metr jsem opravdu použil já. A děkuji za upozornění. Je pravdou že se musí stanovit cíl - samostatná ČR - a tomu podřídit vše a tedy teď vyvinout úsilí o ...Zobrazit celý příspěvek
Máte pravdu, dvojí metr jsem opravdu použil já. A děkuji za upozornění. Je pravdou že se musí stanovit cíl - samostatná ČR - a tomu podřídit vše a tedy teď vyvinout úsilí o zastavení Rusa tam, kde je a ještě lépe ho zatlačit zpět.
Kulturně politický vliv USA na naši společnost je věc která se mi nemusí líbit a proti které můžeme bojovat sami a neze zbraní (udržování tradic, preference domácí výroby, udržení národní měny, ...), ale nastartované tanky na ruských hranicích je věc proti které se musí něco podniknout. A je pravdou že českých 30 tanků a 15 letadel to "asi" nedá. Takže nezbývá než se přidat na stranu NATO, potažmo USA a uvědomit si, že nikdo není dokonalý a tak i na tomto spojenectví budou "mouchy".Skrýt celý příspěvekJenže Vy srovnáváte nesrovnatelné. Jednak, krom jednoho nešťastného rozhodnutí, nikdo Rusům a rusifikovaným Ukrajincům nic špatného neudělal, to referendum proběhlo pod ruskými ...Zobrazit celý příspěvek
Jenže Vy srovnáváte nesrovnatelné.
Jednak, krom jednoho nešťastného rozhodnutí, nikdo Rusům a rusifikovaným Ukrajincům nic špatného neudělal, to referendum proběhlo pod ruskými bodáky, na Majdanu žádní cizí (snad vyjímkou ruských) vojáci nebyli.
Tedy o demokracii se mluvit rozhodně nedá, navíc se připravují volby v němž mají samozřejmě možnost volit i proruští občané Ukrajiny z východu (zdaleka ne všchni obyvatelé východu jsou proruští). A myslím, že to je hlavní důvod toho co se nyní odehrává, Rusko v žádné případě o volby nestojí neb se nedá čekat vítězství proruských sil, proto se jim snaží zabránit provokováním "lidového" povstání za účasti důstojníků GRU a FSB.
A nepoužívám dvojí, ale pouze český metr, v nejbytostnějším zájmu mé země je prozápadní Ukrajina a zatlačení Ruska co nejdále na východ.Skrýt celý příspěvekNesher : Samozřejmě, ale stále používáme dvojí metr. Majdanu pomáhal celý svět (západní), jen aby se zdravá revolta udržela. Pak se to zvrhlo a k násilím docházelo na obou stranách ...Zobrazit celý příspěvek
Nesher : Samozřejmě, ale stále používáme dvojí metr. Majdanu pomáhal celý svět (západní), jen aby se zdravá revolta udržela. Pak se to zvrhlo a k násilím docházelo na obou stranách (policisté zapálení molotevem mě budou strašit déle, než otlučení protestující). A pak se to zvrhlo ještě víc a byli mrtví, dodnes nikdo neví, kdo střílel, obě strany se obviňují navzájem.
Padl prezident, "zakopla" vláda a dočela vstoupili nevolení představitelé. Zatím dobré. Jenže pak se začala východní část Ukrajiny, v čele s Krymem bouřit proti nacionalistickým rozhodnutím. A karta se obrátila.
Krym protestoval, vyhlásil referendum a odhlasoval připojení k Rusku. Demokraticky se rozhodli odtrhnout. A najednou bylo vše špatně. Rusko podporující toto proruské rozhodnutí se stalo dle médií okupanty. Ale i to nakonec utichlo. Jenže se začaly bouřit další východní oblasti. Vláda Ukrajiny je označila za teroristy (dvojí metr? Majdan byl "správný" a teď je to "špatné). Ale aby to nebylo složité málo, Rusko se zjevně aktivně zapojuje do této podpory a to víc než jen jako materiální a politický podporovatel. Stejně jako vláda Ukrajiny tedy nehrají čistě.
Ale zatímco Ukrajinská vláda, která část obyvatel označuje za teroristy jen proto, že s nimi nesouhlasí (a sama z takového hnutí vzešla), západ vnímá jako špatného JEN Rusko.
Nemyslím si, že by Rusko znamenalo nutně hlad, jednou už tu u nás byli (a stačilo, nechcem více), ale hlad tu nebyl. Jak je to dnes v Rusku s útlakem nevím, nebyl jsem tam. Rusofilové tvrdí že je to všechno OK, rusofobové že je všechno KO... Takže nevím, ale bude to asi tak 50/50
Ale samozřejmě předpokládaná životní úroveň je v USA stále vyšší (i když, Detroit... ) A i když se mi to třeba nelíbí, je třeba respektovat platná spojenectví, závazky a dohody, jako je např. NATO. Ale žádný radar nebo základnu, prosím...Skrýt celý příspěvekEzekyl Jenže právě země jako ČR si chtě nechtě musí vybrat, a jak sám uznáváte, být součástí americké (v našem případě i německé) zóny vlivu je nesrovnatelně lepší než být ...Zobrazit celý příspěvek
Ezekyl
Jenže právě země jako ČR si chtě nechtě musí vybrat, a jak sám uznáváte, být součástí americké (v našem případě i německé) zóny vlivu je nesrovnatelně lepší než být součástí té ruské.
Neb západ znamená relativní svobodu a většinou i prosperitu, Rusko jen útlak a hlad.
Proto např. ruzumím lidem z Majdanu a jejich revoltě proti zkorumpovanému režimu, který byť legálně zvolený, chtěl jejich zemi připoutat k Rusku.
Západ pro ně znamená právě tu svobodu a naději, že jednou, třeba, budou mít i tu prosperitu. Janukovyč a jeho ruské řešení znamená nesvobodu a konec jakýmkoli nadějím, že by se to někdy mohlo zlepšit.
Z tohoto důvodu byl jejich postup legitimní, stejně jako by byl v případě našich občanů pokud by nějaká vláda chtěla zařadit ČR k ruskému impériu.Skrýt celý příspěvekŠkoda, já jsem se těšil na souboj argumentů, prohra v něm znamená obohacení se o nové informace. Nevadí. Jen abych to dokončil. Jsou stejní z aktuálního pohledu ČR. Pokud bych ...Zobrazit celý příspěvek
Škoda, já jsem se těšil na souboj argumentů, prohra v něm znamená obohacení se o nové informace. Nevadí.
Jen abych to dokončil. Jsou stejní z aktuálního pohledu ČR. Pokud bych dostal na výběr jestli se odstěhovat do Ruska nebo do USA, tak bez debat vyhrají pruhy s hvězdami. Kdo byl v Rusku, nevrací se tam. Kdo byl v USA, zůstal tam :-)
Ale dokud žiji v ČR, odmítám vměšování z jakékoliv strany.
A řízek si raději ohřeju v americké mikrovlnce a sním si ho u sledování dokumentu o Rusku :-DSkrýt celý příspěvekEzekyl - děkuji, to mi stačí :) Už chápu, proč je zde tak málo příspěvků kolidujících (nejen) s Vašimi názory. To je prostě ztráta času. Pokud ty rozdíly mezi západním a ...Zobrazit celý příspěvek
Ezekyl - děkuji, to mi stačí :)
Už chápu, proč je zde tak málo příspěvků kolidujících (nejen) s Vašimi názory. To je prostě ztráta času.
Pokud ty rozdíly mezi západním a východním blokem skutečně nevidíte, tak... hlavně si přisedněte ten řízek :)Skrýt celý příspěvekJen takové ochutnávky té jejich "rozdílnosti" : Jestli pak víte, kdo financoval v 70.a 80. letech slavnou Al-Kajdu? No ano, chlapci s hvězdami a pruhy, oni mudžahedíni totiž ...Zobrazit celý příspěvek
Jen takové ochutnávky té jejich "rozdílnosti" :
Jestli pak víte, kdo financoval v 70.a 80. letech slavnou Al-Kajdu? No ano, chlapci s hvězdami a pruhy, oni mudžahedíni totiž tenkrát právě v Afghánistánu bojovali s chlapci v pruhovaných trikách (výsadkáři SSSR). A hádejte kdo stál za radikalizací Iránu? No ti samí chlapci, pomohli s pučem, dosadili proamerického pána který zprivatizoval státní podniky pro západní investory a tak trochu odložil Iránce na druhou kolej. No a tak přišel na řadu slavný duchovní vůdce a palič pruhovaných vlajek, který měl (světe dive se) podporu většiny obyvatelstva. Aby si je ještě víc naklonil, znárodnil podniky a tak si trochu naštval investory ze západu. No nebylo to tenkrát potřeba? Vždyť Egypt a Izrael uzavřeli mír, tak s kým by se tam sakra bojovalo a komu by investoři ze západu dodávali ty zbraně?
Ale Rusáci pozadu samozřejmě nebyli. V Afghánistánu si zkoušeli takový Irán po svém, všem nepřátelům Izraele horlivě dodávali zbraně prakticky zadarmo, hlavně když to bylo proti spojencům usáků. Také se podívali do Československa, protože to tam začlo vypadat lépe než u nich a v socialismu jsme si přece všichni rovni, tak šup a zatnout tipec - co by to bylo za pořádek. Když si nějaká místní skupinka nadšenců začla říkat revoluční, hle kalašnikovy jak zázrakem začaly proudit rychleji, než vyzbrojení revolucionáři umírali. A když to bylo hodně špatné, i poradci se přijeli podívat. Někdy to celkem vyšlo, koho zajímá původní obyvatelstvo nějakého Vietnamu. A někdy zase ne, tak budeme na tu Jižní Koreu naštvaní na věky.
No a kam přišli, tam vyvěsili rudou, rozdali srpy a kladiva a kdo byl proti, tak se přestal ukazovat na ulici. A když se po dlouhé době z několikaleté dovolené vrátil pěkně pohublý a za noci vydávající mdlé světlo, tak už byl pěkně pro. Zatímco v jednom Ukrajinském mětečku produkovali víc energie, než dokázali za pětiletku spotřebovat, zabavili všude intenzimetry a dozimetry a vyhlásili dny pěkného počasí, s bio zatěží 8. Jakmile se narodila děcka deformovaná tou hrouznou zátěží, bylo jasno, může za to brouk s hvězdami a pruhy!
Stejná pakáž je to všechno, jde jim jen o vliv. Jedni finanční, druzí ideologický, ale stejně...Skrýt celý příspěvekRiMr71 : Přečtěte si knihu "Zelená zóna" a aplikujte popsané postupy na všechny země, kam se severoatlantický západ "podíval". Je hezké, že stát je nadále "autonomní" a ...Zobrazit celý příspěvek
RiMr71 : Přečtěte si knihu "Zelená zóna" a aplikujte popsané postupy na všechny země, kam se severoatlantický západ "podíval".
Je hezké, že stát je nadále "autonomní" a "demokratický", když veškeré podniky jsou vlastněné zahraničím, politické vedení je dosazené a místní infrastruktura opravovaná opět společnostmi ze zahraničí. Přesně tohle se stalo v Iráku (popisuje kniha) a v Afghánistánu.
Něco ve stylu - nechám vám vaší vesnici. Vyberete si starostu z těchle tří chlapů, ostatní nejsou košer, rozpočet utratíte za opravu silnic mojí firmou, krámek bude spravovat moje firma, a tuhle továrničku, kde všichni pracujete, tu budu vlastnit také já, zmodernizujeme vám tu telefonní a elektrické vedení, oboje samozřejmě dodá moje firma. A zaplatíte to vy, přece se chcete postavit na vlastní nohy, ne? Dotace nebudou, a když bude krize, sebereme platy vám, vítejte ve světě ;-)
Ale "východ" v tomhle samozřejmě lepší není (jen používají odlišné metody) - proto, "která velmoc taková není?"...Skrýt celý příspěvekCituji: "Která velmoc taková není?" Která jiná velmoc v poválečném světě porušuje své vlastní dohody, vojensky obsadila/obsazuje/obsadí a ukradne část sousedního státu a ...Zobrazit celý příspěvek
Cituji:
"Která velmoc taková není?"
Která jiná velmoc v poválečném světě porušuje své vlastní dohody, vojensky obsadila/obsazuje/obsadí a ukradne část sousedního státu a začlení ho do svého území?
Odpovím si sám - Jakákoliv jiná, demokratická, severoatlantická?Skrýt celý příspěvekTak pro WalterCZ: No, v Rusko je dostatečný počet inteligentních lidí. Zase bych byl hodně opatrný, všechny házet do jednoho pytle. Putin, cynicky řečeno, se chová vypočítavě a ...Zobrazit celý příspěvek
Tak pro WalterCZ: No, v Rusko je dostatečný počet inteligentních lidí. Zase bych byl hodně opatrný, všechny házet do jednoho pytle.
Putin, cynicky řečeno, se chová vypočítavě a celkem logicky. Je to prostě prezident velmoci, která che rozšiřovat svůj vliv. Která velmoc taková není?
Otázkou je, zda je nynější konání Ruska ve prospěch Evropy a hlavně ČR.Skrýt celý příspěvekRusové že nemají žádnou potřebu a motiv na destabilizované Ukrajině? To si nevidí do pusy, jak průhledné bláboly melou? Je snad i dítěti jasné, že jakmile východní část dostatečně ...Zobrazit celý příspěvek
Rusové že nemají žádnou potřebu a motiv na destabilizované Ukrajině? To si nevidí do pusy, jak průhledné bláboly melou? Je snad i dítěti jasné, že jakmile východní část dostatečně destabilizují pomocí svých infiltrovaných "rozdmýchávačů", vtrhnou tam s armádou a už nikdy se nestáhnou, přivlastní si části východního a jižního území stejně jako Krym.
To, co se děje na Ukrajině mi připadá, jako kdyby si Putin vzal naší českou učebnici dějepisu, přečetl si kapitolu o roku 1938 a do puntíku přesně aplikoval postup Hitlera. Že to zbytek světa neprokoukl? Dobrá, bylo to před 70ti lety. Ale krym byl před 3 týdny dny a teď, když se opakuje hodně podobný scénář si toho opět nikdo nevšimne? Kriste Pane!
Co jsem vážně nepochopil je, jak může vůbec ještě dneska někdo věřit rusům a Putinovi jediné slovo. Před 3 týdny se dušovali a ujišťovali celý svět, že ti perfektně vyzbrojení vojáci s taktickou výstrojí, moderní výzbrojí a vozovým parkem VŮŮBEC nejsou ruští vojáci. Skutečnost, jak již dnes víme, byla přesně opačná a rusové tedy vědomě a ustavičně lhali (něco jako miliony v krabice od vína tady u nás :D). Teď se pět dušují, že "se zhoršující se situací na východě Ukrajiny nemají nic společného", že jejich jediný zájem je klid a mír na vždy po celé planetě. Za kolik dní se ukáže, že opět záměrně lhali a mistifikovali? Veď takový vždycky byli, prolhaní parchanti co se musí držet pod krkem jaderními hlavicemi, jinak se rozlezou po celé Evropě!Skrýt celý příspěvek
Načítám diskuzi...