Řecko zbrojí proti Turecku: Za 18 stíhaček Rafale utratí 2,8 miliardy dolarů

-
23. 12. 2020
-
113 komentářů
-
Jan Grohmann
V nejbližší době Řecko a Francie podepíšou dohodu o prodeji 18 nových a používaných víceúčelových nadzvukových taktických letadel Rafale od francouzské společnosti Dassault Aviation. Athény za letouny zaplatí 2,8 miliardy dolarů (60,4 miliardy Kč; 2,3 miliardy euro). Prodej letounů je namířen proti narůstající geopolitické asertivitě Turecka ve Středozemním moři.
Athény počítají v příštích pěti letech s masivními investicemi ve výši 14,1 miliardy dolarů (305 miliard Kč; 11,5 miliardy euro) do svých ozbrojených sil. Součástí investic je nákup šesti nových a 12 starších víceúčelových francouzských stíhaček Rafale. K podpisu zatím nedošlo, ale nákup jednohlasně schválily všechny řecké parlamentní strany.
Kontrakt ve výši 2,8 miliardy dolarů zahrnuje kromě letadel výcvik pilotů, vybudování provozního zázemí (logistika, servis, výcvik) a nákup zbraní. Stelios Petsas, tiskový mluvčí řecké vlády, uvedl, že samotné letouny přijdou na 1,92 miliardy euro (50,5 miliardy Kč) a doprovodné vybavení na 400 milionů euro (10,5 miliardy Kč).
V doprovodném vybavení mají být střely vzduch-vzduch Meteor a také servisní práce na francouzské letecké munici již zavedené v řeckém letectvu. Jde o střely vzduch-vzduch krátkého dosahu MICA, protilodní střely Exocet a střely s plochou dráhou letu Storm Shadow. Řecké letectvo uvednou munici používá na stíhačkách Mirage 2000 a Mirage 2000-5, a v budoucnu ji pochopitelně nasadí i na letounech Rafale.
Odhoz 1000kg pumy AASM z letounu Rafale; větší foto / Dassault Aviation
Storm Shadow má dolet 560 km a střely vzduch-vzduch Meteor přes 100 km (s velkou no-escape zónou). Řecké letectvo používá protilodní střely verze Exocet AM-39 Block 2 s doletem až 70 km.
V budoucnu ale letouny Rafale získají i další pokročilé zbraně. Nedávno Rafale provedl testovací odhoz 1000kg verze klouzavé pumy AASM (Armement Air-Sol Modulaire). Dolet pumy při odhozu z velké výšky je až 50 km. Certifikace 1000kg pumy skončí v roce 2022 a bude zavedena na nejnovějších modelech Rafale F4.
Řecké letectvo obdrží 12 starších Rafale modernizovaných na současný standard Rafale F3R. Verze Rafale F4 začne sloužit od roku 2024, ale některé funkce F4 se zavedou na starší letouny již v roce 2022. Řecko získá nové Rafale zřejmě ve verzi F3R, ale jistý je budoucí přechod všech 18 řeckých stíhaček Rafale na nový standard F4.
Rafale pravděpodobně v řeckém letectvu nahradí nejstarší a nemodernizované Mirage 2000. V budoucnu lze očekávat další dodávky letounů Rafale jako náhradu za řecké Mirage 2000-5. Athény v roce 2004 vylepšily deset klasických Mirage na verzi 2000-5 Mk2 a objednaly v této konfiguraci patnáct nových. Jednalo se o poslední nově vyrobené Mirage 2000.
Řecké letectvo
Řecké letectvo má s letouny Mirage velmi dobré zkušenosti. V roce 1996 řecký Mirage pomoci střely R.550 Magic II sestřelil tureckou stíhačku F-16D. Mimochodem, před několika lety se turecké úřady pokusily žalovat řeckého pilota za náhradu škody za zničení letadla a za smrt jednoho z členů posádky F-16, kapitána Nail Erdoğana (shoda jmen se současným tureckým prezidentem je náhodná).
Francie a Řecko se dohodlo na velmi rychlých dodacích podmínkách, s cílem okamžitě posílit řecké letectvo – výcvik řeckých pilotů započne již na začátku příštího roku. Prvních šest starších letounů Rafale od francouzského letectva zamíří do Řecka již v červnu příštího roku. První nově vyrobené Rafale řecké letectvo převezme v polovině roku 2023.
V Řecku je zbrojení spojeno s obavami z tureckých akcí ve Středozemním moři. V Aténách věří, že v souvislosti s vyloučením Ankary z programu F-35 mohou francouzké stíhačky Rafale zmenšit propast ve vojenských schopností obou zemí.
Připomeňme, že letoun Rafale uskutečnil svůj první let v roce 1986 a byl přijat Francií do výzbroje v roce 2004. Kromě Francie letouny Rafale koupila Indie, Egypt a Katar. Do dnešních dní bylo vyrobeno více než 200 letadel Rafale.
Řecké F-16 v akci
V každém případě nákup francouzských stíhaček Athénami je překvapení. Na konci roku 2019 bylo totiž oznámeno, že Řecko podepsalo se Spojenými státy dvě velké letecké akvizice. První se týkala vylepšení 84 řeckých F-16 na verzi „V“ (Viper) a druhá nákupu 18 až 24 nových nebo použitých stealth letadel F-35A Lightning II.
Vylepšení 84 řeckých F-16 přijde na 1,45 miliardy dolarů. Cena akvizice F-35A není známa (záleží, zda půjde o nové nebo použité letouny), ale dosáhne minimálně několik miliard dolarů. Athény přitom chtějí první F-35A získat urgentně již v příštím roce.
V roce 2021, i přes chronické řecké ekonomické potíže zesílené pandemii Covid-19, vzroste řecký obranný rozpočet na 6,5 miliardy dolarů (140 miliard Kč; 5,4 miliardy euro). Je to zvýšení o více než 30 % oproti minulému roku. Řecký státní dluh přitom v letošním roce dosáhne 205 % HDP.
Zdroj: Konflikty.pl, AFT
Související články
Letouny F-35 Lightning II pro Řecko a Singapur
Americká agentura DSCA (Defense Security Cooperation Agency) schválila potenciální prodej 12 ...
-
13.01.2020
-
81 komentářů
-
Jan Grohmann
Řecko zdarma získá 350 bojových vozidel pěchoty M2A2 Bradley
Americká armáda zdarma poskytne řecké armádě 350 bojových vozidel pěchoty (BVP) M2A2 Bradley. Navíc ...
-
11.06.2020
-
100 komentářů
-
Jan Grohmann
Mezi Řeckem a Tureckem zatím lítají jen slovní přestřelky
Spory mezi Tureckem a Řeckem, které sahají do dávné minulosti, se opět vyhrocují. Turecko v ...
-
29.07.2020
-
37 komentářů
-
Kristián Chalupa
Francie proti Turecku: Víceúčelové stíhačky Rafale pro Řecko?
Do řecko-tureckého sporu rázně vstoupila Francie. Podle řeckého listu Parapolitika Paříž Athénám ...
-
31.08.2020
-
48 komentářů
-
Jan Grohmann
Eagle To určitě nemyslíte vážně . Co ? Vy si z nás děláte jen blázny , vidte . SSSR nezlikvidoval pouze JAWU , ale samozřejmě celou naši ekonomiku , která ještě před válkou ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
To určitě nemyslíte vážně . Co ? Vy si z nás děláte jen blázny , vidte .
SSSR nezlikvidoval pouze JAWU , ale samozřejmě celou naši ekonomiku , která ještě před válkou patřila mezi absolutní světovou špičku . To ví každej kdo máIQ 30 a výše .
A s námi strhl tento okupantký diktátor celou východní Evropu . Celej tenhle Ruskem tvrdě ovládanej absurdistán - RVHP - se nezmohl prakticky na žádný konkurenceschopný produkt . Zašlapal nás až téměř na úroven rozvojových zemí , do srabu z kterýho jsme se plně navyhrabali až do dneška .
Tak nevim co si tady z nás děláte blázny ? JAWA byla smozřejmě pod cetrálním Sovětským plánováním nezadžitelně odsouzena k úpadku , stejně jako celej slavnej východní blok .Skrýt celý příspěvekNež začnete vykřikovat částečné nepravdy doporučuji si opět připomenout poválečnou historii Československa. Tady nikdo neodporuje tomu že rusáci měli významný podíl na devastaci ...Zobrazit celý příspěvek
Než začnete vykřikovat částečné nepravdy doporučuji si opět připomenout poválečnou historii Československa. Tady nikdo neodporuje tomu že rusáci měli významný podíl na devastaci průmyslu Československa, ale já upozorňují na to že taktéž samotní Češi zejména pováleční komunisté šli tomuhle systému naproti. Přijde mi zbaběle ukazovat pouze na SSSR přitom nám 30 let po pádu komunismu rozhodují komunisti o rozpočtu pro armádu.
A abych vám ulehčil hledání, zde máte odkaz o poválečné historii.
https://www.dejepisne.cz/csr-v...
Pak zkousnete pilulku hořkosti a uvědomte si že to nebyli rusové kdo volil komunisty, nebyli to rusové kteří mlátili politické vězně, nebyli to rusové kdo špicloval, práskal byli jsme to mi Češi.
V neposlední řadě průmysl Československa byla špička také díky německým průmyslníkům, agrarnikům a hospodářům, po jejich vyhnání neměl kdo tyto podniky vést, což potvrzuje i můj odkaz. Taktéž doporučuji si nastudovat poválečnou historii Jawy, zejména její znárodnění se kterým rusáci neměli absolutně nic spolecnyho, to byl tah československých komunistů.Skrýt celý příspěvekJeště připomenutí výsledků posledních demokratických voleb konané dle prvorepublikoveho volebního systému v roce 1946. ...Zobrazit celý příspěvek
Ještě připomenutí výsledků posledních demokratických voleb konané dle prvorepublikoveho volebního systému v roce 1946.
https://cs.m.wikipedia.org/wik... Skrýt celý příspěvekEagle Nevim co to tady nesmyslně matete nějakejma volbama . My jsme prostě a trestuhodně spadly do sféry vlivu barbrského a nelidského SSSR . Výslebek voleb v tom nehrál žádnou ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Nevim co to tady nesmyslně matete nějakejma volbama . My jsme prostě a trestuhodně spadly do sféry vlivu barbrského a nelidského SSSR . Výslebek voleb v tom nehrál žádnou roli . V jiných zemích bývalého Sovětského bloku komunisti volby nevyhrály a přesto , stejně jako nás
, SSSR tyto změ ekonomicky a hlavně morálně brutálně devastoval .
To že někde vyhrajou komančové volby neznamené že jsou tyto země odsouzeni k úpadku pod diktaturou SSSR . I ve Francii komunisti pravidelně vyhrávali volby a zůstali i nadadále svobodnou demokratickou a narozdíl od nás prosperující zemí .
Vytýkat nám bolševické kolaboranty a omlouvat tím půvoce zvěrstev - SSSR , je totéž jako omlouvat nacistické zvěrstva tím že tu bylo také plno kolaborantů co šli Německu na ruku a spolupodíleli se .
A podle vaší zvrácené logiky si vlastně i SSSR za utrpení mohl z velké části sám protože u nich bylo kolaborantů nejvíc na světě - Banderovci , Vlasovci .........................Skrýt celý příspěvekProtože kdyby volby vyhráli demokraté byl by přijat Marshallův plán a mohlo by být vše jinak. Je to spekulace ale pořád lepší než zvolit komunistickou svoloč která i před válkou ...Zobrazit celý příspěvek
Protože kdyby volby vyhráli demokraté byl by přijat Marshallův plán a mohlo by být vše jinak. Je to spekulace ale pořád lepší než zvolit komunistickou svoloč která i před válkou prosazovala názory jako zestátnění kapitalistických podniku a podobně.Skrýt celý příspěvek
Demokraté neměli šanci vyhrát. To už tady za vydatné pomoci NKVD zajišťovali lidé jako Vaš a Reicin, kteří byli přesně k tomuto vycvičeni a vybaveni Rusy. Kdyby náhodou nevyšly ...Zobrazit celý příspěvek
Demokraté neměli šanci vyhrát. To už tady za vydatné pomoci NKVD zajišťovali lidé jako Vaš a Reicin, kteří byli přesně k tomuto vycvičeni a vybaveni Rusy. Kdyby náhodou nevyšly volby, nebo snad Beneš na poslední chvíli cukl, byly tady lidové milice, opět vyzbrojené Rusy.Skrýt celý příspěvek
Jak je vidět, tak na "částečné nepravdy" jste odborník vy. Za prvé, co způsobilo "nešťastnou restrukturalizaci" Jawy, o které níže píšete? A samozřejmě nejen Jawy, protože podobná ...Zobrazit celý příspěvek
Jak je vidět, tak na "částečné nepravdy" jste odborník vy. Za prvé, co způsobilo "nešťastnou restrukturalizaci" Jawy, o které níže píšete? A samozřejmě nejen Jawy, protože podobná škatulata se udála v takřka každém průmyslovém podniku po znárodnění (které samozřejmě bylo také provedeno po sovětském vzoru pod vedením sovětských poradců) a samozřejmě nejen v Československu. Tyhle nesmyslné přesuny byly způsobeny tím, že všechny průmyslové kapacity, u kterých to bylo alespoň trochu možné, byly vyhrazeny zbrojní výrobě. A to vše se samozřejmě událo na ROZKAZ z Moskvy. Dále největší úpadek a zaostávání za západem se neudál v 60. letech, nýbrž v letech 70. a 80. A bylo to způsobeno právě díky tomu, že Československu (a každé další zemi východního bloku) byl sovětským rusáckem vnucen nesmyslný systém centrálního řízení, jehož některé důsledky popisuji níže.
Co se týče voleb, tak komouše po válce volil kde kdo i na západě, včetně Francie a Itálie. I v UK nevyhrál volby Churchill ale labouristé s echt levičákem attleem v čele, který rusácku taky lez do prdeIe. Rozdíl mezi komouše volícím západem a zeměmi budoucího východního bloku spočívá v tom, že tady (tedy v celé střední Evropě) to měli rusáci dokonale obšancované. V armádě, policii mezi vrcholnými politiky působili tisíce agentů NKVD nebo GRU, a další tisíce rovnou řádili v ulicích. Nepohodlní nebo emigranti z 20. let byli unášeni do rusácka nebo rovnou vražděni už v roce 1945. Na Slovensku byly unášeny celé vesnice na práci do rusácka. Představa, že kdyby volby v roce 1946 dopadly jinak, tak se vyhneme osudu Polska, Maďarska či dalších zemí střední a východní Evropy je představou idiota.
Ještě k tomu nesmyslu s "německými průmyslníky". Realita je taková, že naprostá většina němci vlastněného průmyslu v dobách První republiky neměl se strojírenstvím nic společného nemluvě o vývoji nových technologií. Nacházel se v pohraničí hlavně v horských a podhorských oblastech a jednalo drobný a lehký průmysl typu sklářství, výroba textilu, výroba hraček, apod.Skrýt celý příspěvek"Představa, že kdyby volby v roce 1946 dopadly jinak, tak se vyhneme osudu Polska, Maďarska" Tak todle jsou trochu kdyby, nějaká šance byla, zas todle zní jako alibismus, my nic. ...Zobrazit celý příspěvek
"Představa, že kdyby volby v roce 1946 dopadly jinak, tak se vyhneme osudu Polska, Maďarska"
Tak todle jsou trochu kdyby, nějaká šance byla, zas todle zní jako alibismus, my nic. Zas až tak úplně nevinní v tom nejsme, část viny máme. To ale nic nemění na tom, že
a) komunisté byli páta kolona SSSR v ČR a byli ze SSSR řízeni. Tedy říkat: to ne SSSR, to čeští komunisté, je donebevolající lež. Je to jako říkat, že s povstáním v Sudetech v 38 nemělo Německo nic společného (že za to mohla SDP).
b) SSSR celou válku a i po válce si dělalo půdu v ČSSR tak, aby volby vyhrála 5., a to tak, že to stálo nemálo českých životů - viz např. znemožnění zásahu amerických jednotek na pomoc Pražskému povstání, aby SSSR propagandisticky těžilo z osvobození Prahy (což jim trochu pokazili Vlasovci - a také mj. za to krutě zaplatily).
Tedy je demagogie oddělovat SSSR od výsledků voleb v 46.
c) Nicméně, komunisté ve volbách 46 neměli parlamentní většinu. To, že zlikvidovali demokratický systém bylo mj. proto, že v únoru 48 SSSR (jejich ústy) nepokrytě vyhrožovalo vojenským zásahem, pokud Beneš nepředá moc do rukou komunistů - a to bylo tím, co přesvědčilo Beneše přijmout demisi demokratických ministrů.
Takže to, co tu bylo po 46 možná čeští voliči svoji volbou umožnili, nicméně bez zločinného vměšování SSSR do českého vnitropolitického dění by tady žádná padesátá léta a tedy takové znárodňování průmyslu prostě nebylo.
Takže Eagle, prosím, jestli to děláš za peníze, tak to děláš dost blbě. Lhát je třeba jen trochu, jen tak trochu pravdu "překrucovat", ne dělat z černé bílou. Takhle je to hodně průhledné.
A jestli to fakt neděláš za peníze, tak si o tom nejdřív pořádně něco zjisti, než tu budeš šířit takové lži.Skrýt celý příspěvekooo konečně někdo přiznal podíl i čechů? No logiku placený nejsem, ale zajímám se o poválečnou historii a nemám jediný problém hájit svůj názor doložením i zdrojů ze kterých ...Zobrazit celý příspěvek
ooo konečně někdo přiznal podíl i čechů? No logiku placený nejsem, ale zajímám se o poválečnou historii a nemám jediný problém hájit svůj názor doložením i zdrojů ze kterých čerpám, na rozdíl od nadávek a označování osob jako demagog, nebo že jsem za něco placený.
Taktéž nemohu souhlasit s tvým označením " zločinecké vměšování" protože tohle vměšování bylo děláno se souhlasem exilové vlády v Moskvě.
Kdo má zájem si přečíst kvalitní bakalářskou práci i s citacemi ze státního archívu, jistě si najde na googlu tuto práci pod názvem:
Poválečná politika KSC v letech 1945-1946
(od Košického programu k parlamentním volbám 1946) ale zdrojů jistě najdete více.
Jinak logiku ohledně Beneše se neshodneme a souhlasím s P. Pithartem a vlastně i se senátem ČR který zamítl zákon o zasloužení státu Edvarda Beneše.
https://zpravy.aktualne.cz/dom... Skrýt celý příspěvek"konečně někdo přiznal podíl i čechů?" Víš, to, že Ty vidíš svět černobíle ještě neznamená, že takoví jsou všichni. Samozřejmě, že na ovládnutí našéí republiky Stalinem měli podíl ...Zobrazit celý příspěvek
"konečně někdo přiznal podíl i čechů?"
Víš, to, že Ty vidíš svět černobíle ještě neznamená, že takoví jsou všichni. Samozřejmě, že na ovládnutí našéí republiky Stalinem měli podíl i domácí, to ovšem nijak nemění zločinnost toho, co Stalin dělal.
" protože tohle vměšování bylo děláno se souhlasem exilové vlády v Moskvě."
Další Tvá lež, a to hned dvojnásobná.
1) První Tvá lež a demagogie je falešná argumentace, že když exilová vláda souhlasila s některými kroky SSSR, že souhlasila se všemi zločinnými kroky SSSR vůči ČR. Což je jednak demagogické vyvozování a arugmentační faul (falešná generalizace), a jendak prostě lež.
Je spousta zločinných kroků, které dělalo SSSR proti vůli exilové vlády. Namátkou třeba Beneš explicitně žádal Brity o pomoc pražskému povstání. SSSR tuto pomoc znemožnilo, čímž se stalo spoluvinníkem za nemalou část mrtvých z Pražského povstání.
Dále pak Beneš rozhodně nepovolil činnost sovětské rozvědky na území ČSR v tom rozsahu, v kterém zde sovětská tajná služba proti zájmům ČSR působila. Stejnětak hromada sovětských nelegálních akcí na Podkarpatské Rusi byla konána bez proti vůli exilové vlády a v přímém rozporu se smlouvami mezi vládou a SSSR (např. nevpustili vůbec zástupce české vlády do Užhorodu).
Atd..... atd.... Těch příkladů, kde SSSR zločinně omezovalo práva ČSR bez jakéhokoli oprávnění od exilové vlády lze doložit nepočítaně.
2) A ano, máš pravdu v tom, že s NĚKTERÝMI kroky SSSR Beneš souhlasil. Tím na nich Beneš nese spoluvinu, ale na amorálonosti těch činů a vině SSSR to nic nemění. Stejně jako vražda Milady Horákpové byla vražda, i když k tomu dal pokyn "oprávněný úřad".
To, že Beneš (zřejmě z naivity) některými svými kroky pomáhal SSSR ovládnout Československo nic nemění na faktu, že SSSR se snažilo ovládnout Československo, tedy páchalo zločin.
"Jinak logiku ohledně Beneše se neshodneme"
Jen dokládáš, že jsi a) mimo a b) demagog.
ad a) Já v tomto s Pithartem souhlasím, že Beneš udělal spoustu rozhodnutí špatně a amorálně a poškodil ČSR, nevím, proč to sem taháš.
ad b) Ano, Beneš udělal spoustu amorálních věcí. To ovšem nijak neumenšuje jak Hitlerovy zločiny v 38, kdy nám vyhrožoval válkou, pokud mu nedáme Sudety. A stejnětak to neumenšuje Stalinovy zločiny, kdy nám Sověti hrozili invazí, pokud Beneš nepůjde v 48 na ruku komunistům, ani všechny další Stalinovy zločiny.
Když Tě někdo okradá, tak je to prostě zloděj, i když mu třeba v tom z hlouposti pomáháš.Skrýt celý příspěvekO "my nic" tady opravdu nejde, logiku. Jde o to, že i bez komunistického lezení do sovětského zadku - které samozřejmě existovalo - jsme byli odsouzeni být rusovětskou kolonií už v ...Zobrazit celý příspěvek
O "my nic" tady opravdu nejde, logiku. Jde o to, že i bez komunistického lezení do sovětského zadku - které samozřejmě existovalo - jsme byli odsouzeni být rusovětskou kolonií už v roce 1945. Proto jsem mimo jiné níže uvedl několikrát příklad Polska. Poláci byli a jsou až militantně antisovětští a antiruští. Komunistická strana tam byla nelegální. Přesto se osudu rusovětské kolonie nevyhnuli. Co by se stalo kdyby "prezident mé návrhy nepřijal" je rovněž kdyby. Jisté je pouze jedno, a to, že stalin si tak tučné sousto jako Československo rozhodně nehodlal nechat ujít.
Ad eaglovo "vměšování se souhlasem exilové vlády v Moskvě". Zde doporučuji "zájem" doplnit sebevzděláváním. Žádná "exilová vláda v Moskvě" neexistovala. To, že Beneš napáchal spoustu bot, opravdu ale opravdu neznamená, že souhlasil s ovládnutím armády a policie rusovětskými agenty a s vražděním a únosy čs. obyvatel. "Poválečná politika" byla nadiktována z Moskvy.Skrýt celý příspěvekPořád dokola. Pokud má někdo zájem si přečíst jak to tenkrát doopravdy s Jawou bylo, doporučuji si stáhnout další excelentní bakalářskou práci na téma Jawa v Týnci nad Sázavou v ...Zobrazit celý příspěvek
Pořád dokola. Pokud má někdo zájem si přečíst jak to tenkrát doopravdy s Jawou bylo, doporučuji si stáhnout další excelentní bakalářskou práci na téma Jawa v Týnci nad Sázavou v dobách normalizace. Tato práce vás provede kompletní historii i s výpovědmi tehdejších pracovníků. Bohužel odkaz sem dát nejde, ale v googlu to najdete hned.Skrýt celý příspěvek
Eagle Pořád dokola. Žádná dipl.práce nemůže změnit nic na faktu to , že JAWA a celé hospodářství celého vých. bloku , bylo díky trestuhodné diktatuře SSSR odsouzeno k ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Pořád dokola. Žádná dipl.práce nemůže změnit nic na faktu to , že JAWA a celé hospodářství celého vých. bloku , bylo díky trestuhodné diktatuře SSSR odsouzeno k nezadržitelnému úpadku . Tak proč trapně mlžíte ?Skrýt celý příspěvekEagle: Typická demagogická odpověď člověka, kterému došli argumenty. Zdroj je validní použít, pokud s ním podkládáš NĚJAKÉ SVÉ KONKRÉTNÍ TVRZENÍ, uvedeš které to je tvrzení a jak ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle:
Typická demagogická odpověď člověka, kterému došli argumenty. Zdroj je validní použít, pokud s ním podkládáš NĚJAKÉ SVÉ KONKRÉTNÍ TVRZENÍ, uvedeš které to je tvrzení a jak konkrétně daný zdroj to tvrzení potvrzuje. Post typu "mám pravdu, přečtěte si todle", který si zde právě postoval, je jednou z klasických forem argumentačního faulu zvaného "odvolávání se na autoritu".
Tvrdil jsi o sobě, že umíš svá tvrzení doložit zdroji, ale právě jsi teď ukázal, že to neumíš, že zdroje používáš demagogickým způsobem.
Pavel:
Podle mne to není tak jednoduché.
Jednak v Polsku tím, že většinu dlouhodobě držela Rudá armáda, a zároveň Stalin měl možnost zlikvidovat nekomunistickou opozici, to mělo SSSR podstatně jednodušší, než by to mělo v ČR, kdybychom měli schopnější a morálnější politickou reprezentaci, než Beneš.
Možná, asi, .... (IMHO je to takové kdyby, že těžko soudit, jak by dějiny šly) by nás SSSR spolklo i tak. Ale to nic nemění na tom, že tomu spolknutí někteří češi pomáhali, takže je neférové se tvářit, že my nic, mi muzikant. To bychom nebyli o nic lepší než dnešní Rusko, které také odmítá přiznat temnější stránky své historie, kope kolem sebe jak malé dítě a hází vinu na všechny okolní státy.
Na tom, že jsme skončili v područí SSSR má nějakou vinu i naše politická reprezentace i tehdejší voličstvo, byt třeba by se to SSSR povedlo i bez jejich pomoci. Ale jak píšu, to ovšem nijak zločiny SSSR neumenšuje.Skrýt celý příspěvekTo Robo Ale já vám vaše tvrzení nevyvracim, pouze upozorňují na fakta která taktéž zasahovala do vývoje Jawy jako motocyklová krize v 60 letech, výroky Novotného, nastupující ...Zobrazit celý příspěvek
To Robo
Ale já vám vaše tvrzení nevyvracim, pouze upozorňují na fakta která taktéž zasahovala do vývoje Jawy jako motocyklová krize v 60 letech, výroky Novotného, nastupující generace japonských motocyklů a dalsí. Víte například že v 60 letech byl největší úpadek věhlasných motocyklových firem v Evropě? Opravdu si myslíte že i přesto by Jawa neměla existenční problémy a dokázala by držet krok s japonskými motocykly? Těch problémů potkalo jawu spousta a vše se dočtete v té práci. Mimochodem velmi zajímavé tvrzení jednoho zaměstnance, že vedení firmy v 70 letech nemělo zájem na vývoji nových typů motocyklu vzhledem naplněným kapacitám na několik let dopředu protože sovětský trh byl " nevyčerpatelný" a ročně Jawa zásobovala východ více než 100 tisíci motocyklů a vlastně na další výrobu neměla kapacity. Což samozřejmě nic nemění na vašem tvrzení, jen taková zajímavost že tahle politika z Jawy udělala největšího výrobce motocyklů v Evropě, leč po pádu komunismu se už vůbec nedokázala prosadit proti moderním západním motocyklum. Jinak mi netvrdte že sovět měl kapacity rozhodovat o všech devastačních krocích které jawu potkaly. Za mě to bylo jednoznačně vyvlastnění a s tím neměli rusáci nic společnyho, to se dělo čisté pod taktovkou československých komunistů ( a myslím tím technické provedení zejména restruktualizace) Nebo máte důkazy že poradci sovětů byli přítomni při dělení či sjednocování podniku jako Jawa a ČZ? Já se toho v žádných pramenech nedočetl. Komunisti mohli spoustu věcí udělat lépe a rusáci by neřekli ani popel, ale všichni kdo v tý době žili tak víme jak se Čech choval ke státnímu majetku a vyvlastněným firmám. Takže ano i přesto všechno je velmi jednoduché si říct za všechno může Rusák ale já to tak prostě nevidím. Víc nemám co k tomuto tématu už dodat.Skrýt celý příspěvek" Mimochodem velmi zajímavé tvrzení jednoho zaměstnance, že vedení firmy v 70 letech nemělo zájem na vývoji nových typů motocyklu vzhledem naplněným kapacitám na několik let ...Zobrazit celý příspěvek
" Mimochodem velmi zajímavé tvrzení jednoho zaměstnance, že vedení firmy v 70 letech nemělo zájem na vývoji nových typů motocyklu vzhledem naplněným kapacitám na několik let dopředu protože sovětský trh byl " nevyčerpatelný" a ročně Jawa zásobovala východ více než 100 tisíci motocyklů a vlastně na další výrobu neměla kapacity. Což samozřejmě nic nemění na vašem tvrzení, jen taková zajímavost že tahle politika z Jawy udělala ... " Jinými slovy nechápete, že tato "politika Jawy" JE důsledek centrálního plánování, které sovětské rusácko vnutilo celému východnímu bloku.Skrýt celý příspěvek
Cituji" Požadavek znárodnění nebyl vládním programem výslovně uveden, ale všeobecně se s ním počítalo. O jeho rozsahu mělo být rozhodnuto až po osvobození celého státu. Šlo o ...Zobrazit celý příspěvek
Cituji" Požadavek znárodnění nebyl vládním programem výslovně uveden, ale všeobecně se s ním počítalo. O jeho rozsahu mělo být rozhodnuto až po osvobození celého státu. Šlo o požadavek tak populární mezi obyvatelstvem, že proti němu téměř nikdo otevřeně nevystoupil. Např. i nesocialisticky orientovaná Demokratická strana na Slovensku, která se stavěla za soukromé vlastnictví, zároveň deklarovala potřebu zestátnit podniky určitých kategorií, jestliže tím lépe poslouží sociálním potřebám a veřejným zájmům."
Zdroj wiki, vývoj poválečného Československa.
Opravdu nám rusacko ještě aniž byla osvobozena země něco nutila?
A víte že centrální plánování ekonomiky fungovalo ještě před započetím války a dokonce se a nim plánovalo o po skončení? Víte také že centrální plánování ekonomiky je jeden z hlavních bodů komunistické strany v té době, která ziskala při volbách v roce 1946 kolem 40% voličů? Kdo vytvořil košicky plán? Čeští komunisté se souhlasem sovětů nebo Sověti bez souhlasu českých komunistů?
PS. Velmi přesně to popsal jirosi.Skrýt celý příspěvekhttp://www.totalita.cz/vysvetl... Za povšimnutí stojí na konci článku konstatování že národ košícky program vítal a očekával změnu a odklonění od prvorepublikového ...Zobrazit celý příspěvek
http://www.totalita.cz/vysvetl...
Za povšimnutí stojí na konci článku konstatování že národ košícky program vítal a očekával změnu a odklonění od prvorepublikového systému.
Opravdu si myslíte, že vzestup komunistů už nenastal před válkou? Opravdu si myslíte, že ještě než byla osvobozena tato země byla ovlivněna sovětem? Komunisti jistě ano ale většina národu? Proč lidé podporovaly vyvlastnění podniku? Na tyhle otázky si odpověste, pak se vám možná otevřou oči. Ono prvorepublikové žití i přes všechny výhody jako vzestup průmyslu a podobně nebyl díky tvrdému kapitalismu tolik vítán jak si dnešní generace představují proto byl vzestup komunistů tak rychlý.Skrýt celý příspěvekMůj poslední příspěvek na toto téma je odkaz na skvělý mluvený podcast českého rozhlasu na téma košicky program, takže když vám nestojí za to si číst odkazy které sem dávám můžete ...Zobrazit celý příspěvek
Můj poslední příspěvek na toto téma je odkaz na skvělý mluvený podcast českého rozhlasu na téma košicky program, takže když vám nestojí za to si číst odkazy které sem dávám můžete si je poslechnout.
https://plus.rozhlas.cz/kosick... Skrýt celý příspěvekDalší pokus a opět špatně Eagle. Obdoby Košického programu byly i na západě. Znárodnění velkých podniků probíhalo např. ve Francii a Británii. Podpora levice a komunistů byla ...Zobrazit celý příspěvek
Další pokus a opět špatně Eagle. Obdoby Košického programu byly i na západě. Znárodnění velkých podniků probíhalo např. ve Francii a Británii. Podpora levice a komunistů byla obrovská i tam. Důvod proč západ do komunismu nespadl a my ano byl v tom, že na západě byla Americká armáda a u nás Ruská. Stejně to dopadlo i v Polsku a Maďarsku.Skrýt celý příspěvek
volby v roce 1948 v Italii vyhrála pravicová strana Křesťanských demokratů s výsledkem 48% oproti levicové straně lidová fronta s 35% hlasů. Tím se Italie vymanila z úplného vlivu ...Zobrazit celý příspěvek
volby v roce 1948 v Italii vyhrála pravicová strana Křesťanských demokratů s výsledkem 48% oproti levicové straně lidová fronta s 35% hlasů. Tím se Italie vymanila z úplného vlivu komunistů a nechybělo nic v cestě přijmout Marshaluv plán.
Francie 1946, zde je situace v prvních 10 poválečných letech komplikovaná, každopádně volby vyhrávají komunisti s 26% hlasů následovaný lidovcemi 23% a socialisté 23%. Ale 1947 jsou komunisté z vlády vyhozeni a vládne kolaice lidovců a socialistů. Taktéž přijmají marshaluv plán.
To je co se týká národní podpory komunistů, z výsledků voleb je patrné, že v československu byla nejsilnější.
Pokud se budeme bavit přímo o košickém vládním programu doporučuji si ho přečíst v plném znění viz odkaz.
http://www.moderni-dejiny.cz/c...
Tak po přečtení si snad uvědomíte, že sic na západě existovaly podobné programy, tento jasně už od začátku, bez většího přičinění sovětského svazu směřoval československo do míst, kde jsme strávili 40 let. To je neodiskutovatelný fakt a jasný důkaz o tom, že československý komunisti voleni 48% národa se zapříčinily významným podílem na tom, že československo spadalo pod sovětský vliv.
Pokud byste chtěl argumentovat Jaltskou dohodou tak k té mohu uvést tyto velmi zajímavé odkazy:
https://www.irozhlas.cz/zpravy...
https://www.irozhlas.cz/veda-t...
Takže na závěr, byli jsme schopni zvrátit směřování československa po válce? Udělal Beneš vše proto, aby jsme nespadli do spárů sovětů? Co by se stalo kdyby volby vyhráli demokraté?
Opravdu i po přečtení všech těch podkladů, které jsem zde dal, můžete jednoznačně ukázat na sověty a říct..... vy za vše můžete? Popřít tu obrovskou podporu národa sovětům, zrady Beneše a komunistických bolševíků, který vyhráli volby? Opravdu ani špetka sebereflexe? V tom případě si dál žijte ve své bublině.Skrýt celý příspěvek"Ale já vám vaše tvrzení nevyvracim, pouze upozorňují na fakta která taktéž zasahovala do... " Ano, a právě proto si demagog. Protože tvrdíš, že existence fakt které TVÝMI SLOVY ...Zobrazit celý příspěvek
"Ale já vám vaše tvrzení nevyvracim, pouze upozorňují na fakta která taktéž zasahovala do... "
Ano, a právě proto si demagog. Protože tvrdíš, že existence fakt které TVÝMI SLOVY TAKTÉŽ zasahovaly do motocyklového průmyslu se snažíš smýt vinu z toho, že SSSR byl hrobař československého průmyslu.
Úplně správně píšeš, že i jiné evropské motorkářské firmy měli krizi. Jenže ji aspoň některé byly schopny překonat a dělají dodnes špičkové motorky. Jawa toho nebyla schopna právě proto, že kromě "obvyklých problémů", které občas do každého odvětví přijdou, tak navíc byla vysávná sovětským svazem a plánovaným hospodářstvím, tedy neměla dostatečné rezervy, neměla dostatečný vývoj - či spíše měla ve vývoji obroský vnitřní dluh: byla defakto jen montovna zastaralých typů motorek.
PS: A ta odkazovaná "výborná práce" je sice zajímavá, ale nějak nechápu, co na ní hodnotíš výborně.
Jako sehnala zajímavé primární zdroje, ale to je tak všechno, co je na té práci dobré. Zbytek je (z hlediska vědecké práce) šmír: spousta ničím neozdrojovaných faktických tvrzení, těch ozdrojovaných je minimum, nerozlišování mezi subjektivními (např. osobní svědectví) a objektivními (dobové materiály) zdroji, míchání doložených faktů a domněnek, skákání od tématu k tématu, kdy každé je jen tak načnuté. Vždyť i od obou oponentů dostala s odřenýma ušima za 3.
A co se týče kvality práce co se týče "ekonomické stránky" - tedy to, čím se oháníš: tak to už je totálně zoufalé - práce v podstatě neobsahuje žádná data a tak (až na pár výjimek) veškeré věci týkající s ekonomiky je čistá dojmologie, navíc na hodně míst pochybná: Pro příklad je tam např. následují striktní hodnocení:
" Nesporným faktem a osudovou chybou tehdejšího vedení našeho průmyslu byla uniklá skutečnost o tom, že motocykl nemusí být „pouhou“ levnější „náhražkou“ automobilu a „obyčejným“ dopravním prostředkem pro „méně majetné“. Motocykl totiž i v této době mohl sloužit jako prostředek zábavy,"
Takovéto tvrzení, aby si ho mohl autor vědecké práce dovolit, by potřebovalo pořádnou analýzu a široké ekonomické souvislosti. A ne to jen tak střelit od boku. Mluví do toho hromada faktorů, ze všech např. to, že na západě fungovala motorka jako "zábava", bylo umožněno větší kupní silou občanů dotčených zemí. V ČR, kde v té době bylo vlastnictví auta znakem luxusu by asi těžko lidé kupovali "motorky pro zábavu". Z autorem dodaných dat navíc i vyplývá, že i poté, co takové motorky byly v ČR dostupné (po revoluci), tak trvalo deset let, než ekonomická úroveň stoupla natolik, že si to mohli lidé dovolit.
Takže argumentovat jakoukoli ekonomickou tezí z této diplomky, sorry - ale jen se opět ukazuje, že se zdroji prostě pracovat neumíš a nepoznáš kvalitní zdroj od šmíru. Nicméně i tak z té práce a z těch svědectví vyplývá spousta konkrétních příkladů, jak sověty nám vnucený systém destruoval průmysl v ČR, stačí si to přečíst pořádně a v souvislostech: např. malé platy konstruktérů, nedostatečné investice do vývoje vnucené "shora" atd. atd.Skrýt celý příspěveklogiku tvoje reakce mě naprosto nepřekvapuje. Já nepopírám a to již poněkolikáté že sověti měli destrukční rozhodovací proces na náš průmysl, ale nelze ukazovat prstem pouze na ...Zobrazit celý příspěvek
logiku
tvoje reakce mě naprosto nepřekvapuje. Já nepopírám a to již poněkolikáté že sověti měli destrukční rozhodovací proces na náš průmysl, ale nelze ukazovat prstem pouze na ně, což se tady snažím celou dobu doložit.
Co se týká bakalářské práce, opět předvádíš, to co umíš nejlíp a to je napadat něčí práci či odkazy aniž by si svoje argumenty čimkoliv podložil. Zrovna tohle téma je pro bakalářskou práci velmi těžké a to zejména z toho důvodu, že se moc historických archívů Jawy nedochovalo. Autor tedy musel svoji práci postavit na osobních rozhovorech s bývalými vedoucími pracovníky Jawy a ty jak víš asi těžko kromě nahraného rozhovoru můžeš odzdrojovat. Co se týká samotné práce, tak po administrativní stránce tam možné chyby jsou, ale důležitý jsou výpovědi pracovníků Jawy než osobní názory pisatele. Ale chápu, že si musíš něco najít.......jsi přece Logig.Skrýt celý příspěvek"Já nepopírám a to již poněkolikáté že sověti měli destrukční rozhodovací proces na náš průmysl, " Pak tvrdíš něco jiného, než jsi tvrdil na začátku, kdy jsi tvrdil např.: "Chápu ...Zobrazit celý příspěvek
"Já nepopírám a to již poněkolikáté že sověti měli destrukční rozhodovací proces na náš průmysl, "
Pak tvrdíš něco jiného, než jsi tvrdil na začátku, kdy jsi tvrdil např.:
"Chápu že potřebujete vše svádět na Sojuz, ale hlavně český člověk byl šlendrián"
Tedy jsi tvrdil, že vliv SSSR nebyl hlavním faktorem. Přitom to je prostě lež a zároveň bagatelizace velkého zla. Protože i ten šlendrián byl především důsledek zvrhlého systému, který k nám importoval
"aniž by si svoje argumenty čimkoliv podložil."
A čím mám jako podložit to, že v práci chybějí zdroje? Nebo že v práci jsou uvedené hodnotící soudy, aniž by k nim byla vůbec provedená jakákoli analýza (natož dostatečná analýza). Jak chceš doložit neexistenci něčeho?????
Nebo kritizuješ to, že jsem nenalinkoval posudky oponenta a vedoucího práce, které stejně jako já kritizují velké nedostatky té práce a nehodnotí ji ani náhodou výborně? Měl jsem za to, že když si umíš vygooglovat tu práci, tak si umíš vygooglit i ty posudky:
https://dspace.cuni.cz/handle/...
"Zrovna tohle téma je pro bakalářskou práci velmi těžké a to zejména z toho důvodu, že se moc historických archívů Jawy nedochovalo. "
A? Tak holt si měl zvolit jiné téma, když todle nebyl schopen zpracovat kvalitně. To žádná omluva toho, žes tu práci prohlašoval za kvalitní, prostě není. Jen výmluva.
"Autor tedy musel svoji práci postavit na osobních rozhovorech s bývalými vedoucími pracovníky Jawy a ty jak víš asi těžko kromě nahraného rozhovoru můžeš odzdrojovat."
Sorry, ale jen potvrzuješ, že naprosto nechápeš, jak má vypadat kvalitní zdroj a jak má vypadat kvalitní ozdrojování. Pokud autor neměl nic jiného, než Tebou zmíněné zdroje, pak
a) prostě se měl zdržet jakýchkoli hodnotících soudů, protože rozhovory s pár "insidery" jsou pro hodnotící a analitické soudy zdroje hrubě nedostatečné. Přesto je práce takovýchto nepodložených hodnotících soudů plná. Příklad jsem dával v minulém postu.
b) i tak KAŽDÝ fakt, který v práci napíše, měl označit zdrojem, byť to byl třeba rozhovor. A ne psát sáhodlouhé texty, z kterých vůbec není jasné, odkud vlastně čerpal konkrétní uvedená fakta (např. skoro celá kapitola začínající na straně 32 diplomky).
Ta práce v lepším případě (b) dělá z faktů vatu (protože neozdrojovaná fakta se prostě nelze brát vážně, protože nelze posoudit jejich věrohodnost) a v horším vydává své smýšlenky za fakta (a). Obojí práci dosti diskvalifikuje.
"Co se týká samotné práce, tak po administrativní stránce tam možné chyby jsou, "
Pokud ty chyby označuješ za aministrativní, jen opakovaně dokazuješ, že Ti ucházejí naprosté základy kvalitní vědecké práce a práce s informacemi obecně.
To vůbec enní administrativní pochybení. To ignorance základních pravidel vědecké práce, které znemožňují publikované věci v té práci rozumně používat, protože nelze nijak ověřit nebo jen zhodnotit jejich důvěryhodnost.
"ale důležitý jsou výpovědi pracovníků Jawy než osobní názory pisatele."
A právě proto je ta práce velmi špatná, protože z ní naprosto není čitelné, co je dobře doložený FAKT, co je VÝPOVĚĎ PRACOVNÍKA (který se samozřejmě může ve svém hodnocení situace mýlit, špatně si pamatovat atd.... pamětníci jsou sice hodnotné zdroje, ale poměrně nespolehlivé) a co je nepodložený OSOBNÍ NÁZOR PISATELE (který hodnotu nemá v podstatě žádnou).
Právě proto, že tam je otřesná práce se zdroji, tak je z toho často nerozlišitelný mišmaš těchto tří různých typů tvrzení, takže celá práce stojí za houby.Skrýt celý příspěvekano kvalitní z hlediska zdrojů a zejména rozhovorů, nemám potřebu hodnotit bakalářskou práci ze školského hodnotitelského pohledu. Nezajímají mne hrubky, struktura a ostatní. ...Zobrazit celý příspěvek
ano kvalitní z hlediska zdrojů a zejména rozhovorů, nemám potřebu hodnotit bakalářskou práci ze školského hodnotitelského pohledu. Nezajímají mne hrubky, struktura a ostatní. Zajímají mne rozhovory lidí, to co vypovídají, nikoliv omáčka a názory pisatele.
Tvoje hodnocení vychází z hodnocení vedoucího, což mě nepřekvapuje, ale překvapuje mě že vedoucí bakalářské práce tedy připustil, aby se pisatel dopustil tolika zejména administrativních a strukturálních chyb, ale to se dostáváme úplně někam jinam.
Jinak jako vždy si vytrhneš jednu dvě větičky z kontextu, jak se ti hodí a na tom stavíš celou svoji obhajobu.Skrýt celý příspěvekEagle: Teď už jsem si jistý, že to děláš záměrně. Jinak by jsi musel vidět, že dělící linií mezi tím, kde se lidé zbavili komunistů poté co opadla poválečná euforie a nadšení pro ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle:
Teď už jsem si jistý, že to děláš záměrně. Jinak by jsi musel vidět, že dělící linií mezi tím, kde se lidé zbavili komunistů poté co opadla poválečná euforie a nadšení pro levici a komunismus byla železná opona a tedy přítomnost RA (NDR, PLR) nebo "poradců" z NKVD. Jak dopadl stát, kdenlidé komunisty nechtěli byl krásně vidět na příkladu Maďarska v roce 1957. Takže ikdyby Beneš poslal Gotealda do prdele a národ byho podpořil, Rus by nás rozstřílel z tanků.Skrýt celý příspěvek"ano kvalitní z hlediska zdrojů a zejména rozhovorů," Sorry, ale 1) nepsal jsi výborné rozhovory. Psal jsi výborná práce. Teď se z toho snažíš jen vykecat. 2) A i kdyby - tak ...Zobrazit celý příspěvek
"ano kvalitní z hlediska zdrojů a zejména rozhovorů,"
Sorry, ale
1) nepsal jsi výborné rozhovory. Psal jsi výborná práce. Teď se z toho snažíš jen vykecat.
2) A i kdyby - tak kvalitní z hlediska zdrojů, když tam ty zdroje prakticky chybí???? WTF???? Když v podstatě jediný zdroj, který stojí za řeč, jsou rozhovory s pěti lidma, které jsou navíc v mnoha ohledech následně zpracovány tak, že je to pro jakoukoli další vědeckou práci k ničemu????
Konkrétní chyby zpracování:
- neuvedení textu rozhovorů v příloze (naprosto nejde verifikovat, že autor nevytrhává z kontextu a interpretuje správně) - to jediné, co ve skutečnosti bylo na autorově práci cenné, tak nepublikoval.
- absence podávaných otázkek, nebo jen výzkumného záměru, podle kterého byly otázky voleny, vůbec vlastně z práce není jasné, o čem ty rozhovory byly a jak byly vedeny
- absence jakéhokoli pokusu o verifikaci svědectví a tedy zhodnocení věrohodnosti jednotlivých zdrojů. Není tedy z práce vůbec jasné, jestli zachycuje realitu, nebo nějakou "falešnou projekci" jednotlivých narátorů
- věcné chyby v údajích o rozhovorech (např. v úvodu tvrdí, že pouze s jednou osobou hovořil dvakrát, v přílohách že se dvěmi)
atd....
Pokud takovou práci označuješ za kvalitní, co se týče zdrojů, tak fakt nemáš pojem o tom, co to znamená udělat kvalitně vědeckou práci: teda práci kterou jde nějak používat v dalším výzkumu (a tedy i v debatě k dokládání svého názoru). Právě práce se zdroji je jedna z věcí, za které bych zvažoval toho člověka od obhajoby vyhodit, hrubky o kterých píšeš jsou podstatně menší problém té práce.
3) a zajímalo by mne, podle čeho hodnotíš samotné rozhovory, když v té práci ani nejsou, jen jejich výňatky. Podle čeho chceš hodnotit to, zdali autor práce nevytrhával věci z kontextu, a zda správně interpretoval svědectví, než podle toho, jakou jazykovou a strukturální atd. kvalitu má jeho práce v jiných ohledech? Proč si myslíš, že z informacema obsaženýma v rozhovorech pracuje dobře, když práce se všemi ostatními zdroji je velmi špatná?
=====
"Tvoje hodnocení vychází z hodnocení vedoucího, což mě nepřekvapuje, "
Opět jsi mimo. Moje hodnocení vychází z toho, že jsem si práci letmo přečetl a říkal jsem si, no jako na bakalářku ještě dejme tomu, kvalitu dohání aspoň rozsahem - a pak jsem "s úděsem" zjistil, že je to má být diplomka. Posudky vedoucích jsem si přečetl až poté, kdy mne zajímalo, jestli nejsem moc náročnej a potěšilo mne, že se na to aspoň také dívají velmi kriticky, byť to nechali projít.
"ale překvapuje mě že vedoucí bakalářské práce tedy připustil,"
To ale není práce vedoucího. Když píšeš diplomku, tak Tě nemá co vedoucí vést za ručičku (byť tomu někdy bohužel tak musí být, aby byl výsledek obhajitelný) - a ani se diplomant nemusí nechat vést.
" aby se pisatel dopustil tolika zejména administrativních"
Opakuju, to co kritizuju nejsou žádné administrativní chyby, ale úplně základní nedostatky v tom, jak má vypadat kvalitní práce. To, že ty hrubé chyby označuješ za administrativní znamená (pokud teda je úmyslně nezlehčuješ), že buďto nevíš, jak vypadá dobře ozdrojovaná práce, nebo že netušíš, k čemu kvalitní ozdrojování je a proč je to velký problém, když korektní ozdrojování chybí. Sorry.
Neber to jako útok, ale jako námět pro Tebe k tomu, aby ses někam posunul. Bohužel tendle problém má i nemálo vysokoškoláků (tato obhájená práce to koneckonců dokazuje).
"Jinak jako vždy si vytrhneš jednu dvě větičky z kontextu, jak se ti hodí a na tom stavíš celou svoji obhajobu."
Proč lžeš? Co jsem vytrhl z kontextu? Ty jsi se obhajoval, že svá tvrzení podkládáš, a to kvalitními zdroji. Tak jsem Ti prostě dokázal, že Tvoje zdroje jsou špatné kvality a že evidentně Ti dělá problém odlišit kvalitní zdroj od nekvalitního, když tu práci tady furt hájíš. A že sám máš problém v diskusi používat zdroje korektně, protože evidentně plaveš v tom, co to znamená správně použít zdroj a citovat z něj.Skrýt celý příspěvek
Eagle: Čeští komunisti se jezdily do Moskvy učit už v 30.letech. U moci byl ten, který jim lezl nejvíc do zadku(viz. 50.léta). Zbytek si ukoulely za války v Rusku. To co se dělo ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle: Čeští komunisti se jezdily do Moskvy učit už v 30.letech. U moci byl ten, který jim lezl nejvíc do zadku(viz. 50.léta). Zbytek si ukoulely za války v Rusku.
To co se dělo po osvobození byla jen aplikace předem dohodnutého.
Kolaboranti byli vždy, a za každého režimu. Alternativou byla občanská válka.Skrýt celý příspěvek
Jedno letadlo je přijde na cca 3,3 miliady korun, my nakupujeme americké vrtulníky za 1 až 1,5 miliardy korun podle typu.
Řecký státní dluh dosahuje výše 205% jejich HDP.Jedno letadlo je přijde na cca 3,3 miliady korun, my nakupujeme americké vrtulníky za 1 až 1,5 miliardy korun podle typu.
Řecký státní dluh dosahuje výše 205% jejich HDP.Prioritou je pro Řeky asi bezpečnost.
Prioritou je pro Řeky asi bezpečnost.
Vojenská bezpečnost je na stejné úrovni jako ekonomická. K čemu ti je armáda když na její provoz musí skládat celá EU? A tenhle problém byl ještě před Erdroganem, takže kde je ta ...Zobrazit celý příspěvek
Vojenská bezpečnost je na stejné úrovni jako ekonomická. K čemu ti je armáda když na její provoz musí skládat celá EU? A tenhle problém byl ještě před Erdroganem, takže kde je ta priorita?Skrýt celý příspěvek
Zřejmě je pro ně prioritou nebýt součástí Turecka
Zřejmě je pro ně prioritou nebýt součástí Turecka
Eagle - no niekomu sa dlh toleruje a niekomu nie...to je politika...
Eagle - no niekomu sa dlh toleruje a niekomu nie...to je politika...
Dluh se toleruje do doby než přijde zúčtování. Vzhledem k finanční situaci evropských států, "tisknutí eur a dolaru" pro zaplácnutí dluhů to zúčtování přijde poměrně brzo.
Dluh se toleruje do doby než přijde zúčtování. Vzhledem k finanční situaci evropských států, "tisknutí eur a dolaru" pro zaplácnutí dluhů to zúčtování přijde poměrně brzo.
Dluh se toleruje do té doby, dokud je to pro všechny strany výhodné. A zřejmě je pro věřitele výhodné , aby protiváhu Turecku v regionu bylo Řecko, nikoliv jejich vlastní armády. ...Zobrazit celý příspěvek
Dluh se toleruje do té doby, dokud je to pro všechny strany výhodné. A zřejmě je pro věřitele výhodné , aby protiváhu Turecku v regionu bylo Řecko, nikoliv jejich vlastní armády. Říká se tomu investice.Skrýt celý příspěvek
skelet - to je v poriadku vtedy,ak je jeden veriteľ...ale ak sú viacerí a jeden za nich rozhoduje,tak to asi až tak v poriadku nie je...
skelet - to je v poriadku vtedy,ak je jeden veriteľ...ale ak sú viacerí a jeden za nich rozhoduje,tak to asi až tak v poriadku nie je...
Proč by se dluh neměl tolerovat, když je dluh základním kamenem globální kapitalistický ekonomiky? Jak chcete fungovat bez dluhu, když každý € co si myslíte že máte v kapse, má ...Zobrazit celý příspěvek
Proč by se dluh neměl tolerovat, když je dluh základním kamenem globální kapitalistický ekonomiky? Jak chcete fungovat bez dluhu, když každý € co si myslíte že máte v kapse, má hodnotu menší než €?Skrýt celý příspěvek
Laci - keď to tak zjednoduším,ak dlhujem banke,tak to je môj problém...ale ak budem dlhovať vám,a vy budete vidieť ako si kupujem drahé veci ale vám som ešte dlh nesplatil,tak asi ...Zobrazit celý příspěvek
Laci - keď to tak zjednoduším,ak dlhujem banke,tak to je môj problém...ale ak budem dlhovať vám,a vy budete vidieť ako si kupujem drahé veci ale vám som ešte dlh nesplatil,tak asi budete mierne podráždený...Skrýt celý příspěvek
Jelikož si ty hračky většinou kupuji od věřitelů, na nové půjčky od těch věřitelů, a jelikož tím řeší něco co by pak museli řešit oni věřitele, tak je to pro všechny přijatelné ...Zobrazit celý příspěvek
Jelikož si ty hračky většinou kupuji od věřitelů, na nové půjčky od těch věřitelů, a jelikož tím řeší něco co by pak museli řešit oni věřitele, tak je to pro všechny přijatelné řešení situace.
Až nebude Turecko takové jaké je a Řecko si bude kupovat ty hračky od někoho, než je věřitel, tak to pak věřitele Řecku tolerovat nebudou a dostane se do situace Argentiny. Jenže ono tomu tak není..Skrýt celý příspěvekEagle:Dluhů můžeš mít kolik chceš... Rozhodující je zda máš důvěru těch co ti půjčují, že je splatíš. Insolvence nevzniká z výšky dluhů, ale z neschopnosti svoje závazky splácet. ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle:Dluhů můžeš mít kolik chceš... Rozhodující je zda máš důvěru těch co ti půjčují, že je splatíš. Insolvence nevzniká z výšky dluhů, ale z neschopnosti svoje závazky splácet.
Pokud by Řecko prohrálo, tak z neexistujícího státu nevymohou už vůbec nic.
Těžko, protože pro všechny je ten krach podstatně horší alternativa, než to tisknutí. Zhroucení Dolaru, Eura by znamenalo konec světa jak jej posledních 100.let známe.Skrýt celý příspěvekAle no tak jirosi. Jaká důvěra? Od kdy se půjčuje na důvěru? Důvěra možná zajímá vás nikoliv businessmany. Podívejte se na čísla zadlužení za posledních deset let, každý trochu ...Zobrazit celý příspěvek
Ale no tak jirosi. Jaká důvěra? Od kdy se půjčuje na důvěru? Důvěra možná zajímá vás nikoliv businessmany. Podívejte se na čísla zadlužení za posledních deset let, každý trochu ekonomicky nadaný člověk ví, že tyhle dluhy jsou nesplatitelné, zejména u Řecka jehož pracovní morálka není zrovna nejlepší. To že někdo jim půjčí za účelem obrany proti Turecku, to ano to beru ale rozhodně se nedá mluvit o důvěře státu, který fixloval své účetnictví.Skrýt celý příspěvek
Eagle: Jirosi ma absolutní pravdu. Tou nejdůležitější komoditou na finančních trzích je důvěra. Ve skutečnosti je to ještě radikálnější. Věřitele, kteří nakupují státní dluhopisy ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle: Jirosi ma absolutní pravdu. Tou nejdůležitější komoditou na finančních trzích je důvěra. Ve skutečnosti je to ještě radikálnější. Věřitele, kteří nakupují státní dluhopisy ani tak nezajímá, zda je stát schopen dluh splácet. Protože státní dluh se narozdíl od půjčky na nákup televize nebo ojeteho auta nesplácí (jak před lety moudře pronesl Jiří Paroubek). Je zajímá, jestli je stát schopen platit rizikovou přirážku a s blížícím se termínem dluh refinancovat. Reálne státní dluh splácí inflace.
A to si představ, že se občas stává, že věřitelé dokonce za možnost půjčit platí a některé transe dluhopisů mají dokonce zápornou přirážku...Skrýt celý příspěvekTo Danny To samozřejmě souhlasím, ale důvěra s tím nemá nic společného, dluhopisy jsou kryté a to je hlavní důvod proč lidé či státy, instituce do nich investují nikoliv to že ...Zobrazit celý příspěvek
To Danny
To samozřejmě souhlasím, ale důvěra s tím nemá nic společného, dluhopisy jsou kryté a to je hlavní důvod proč lidé či státy, instituce do nich investují nikoliv to že někomu věří být se nazývají věřitelem. A správně poukazujes na reinvestici, co se stane pokud reinvestice nepůjde? Nejde se totiž zadlužoval donekonečna. Jednoho dne se dluh musí splatit. A když už mluvíme o Řeckem dluhů pamatujete jak státy používající euro které se skládaly na půjčku právě na splacení dluhu nadávali a provázelo to vlnu nevole? Tomu říkáte důvěra?Skrýt celý příspěvekEagle: Váš názor si lze na webu přečíst od každého druhého pseudo ekonoma. Přesto ekonomika běží, peníze se půjčují, a svět se točí dál. Pro základní pochopení principů fungování ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle: Váš názor si lze na webu přečíst od každého druhého pseudo ekonoma. Přesto ekonomika běží, peníze se půjčují, a svět se točí dál.
Pro základní pochopení principů fungování dnešní ekonomiky tady máte pár poučných videí:
https://www.youtube.com/watch?... Skrýt celý příspěvek"dluhopisy jsou kryté" A čím jsou kryté ty dluhopisy, smím-li se zeptat? Pokud je mi známo, tak za nesplacené dluhopisy nedostaneš ani nemovitosti, ani zlato, ani nic takového. ...Zobrazit celý příspěvek
"dluhopisy jsou kryté" A čím jsou kryté ty dluhopisy, smím-li se zeptat? Pokud je mi známo, tak za nesplacené dluhopisy nedostaneš ani nemovitosti, ani zlato, ani nic takového. Dluhopisy "jsou kryté" právě jen tou důvěrou v dlužníka. V případě státních dluhopisů pak důvěrou ve stát. Čím důvěryhodnější stát (tzv. rating) tím se dají udat dluhopisy s nižším úrokem a naopak.Skrýt celý příspěvek
Tím že se pomáhá financovat obsluha státního dluhu i de facto krachujícím státům PIGS se pomáhá držet nad vodou bankám, které se jako věřitelé celou dobu tvářili, že je vše OK. V ...Zobrazit celý příspěvek
Tím že se pomáhá financovat obsluha státního dluhu i de facto krachujícím státům PIGS se pomáhá držet nad vodou bankám, které se jako věřitelé celou dobu tvářili, že je vše OK. V případě Řecka jde o německé banky a nemecke důchodce. Tak že pokud v tom pojedou dva největší státy EU, Francie a Německo. Tak se budou tvářit, že Řecko nikde nekrachne, protože jim se to nehodí. Úplně stejně se tvářil sovětský svaz, než nastaly věčné časy a svaz se rozpadnul.Skrýt celý příspěvek
To Pavel Krytí dluhopisů řeší zákon 190/2004 paragraf 28 pismeno a,b,c. Jinak nesplacené státní dluhopisy ( české ) řeší formou trestního oznámení orgány činné v trestním řízení ...Zobrazit celý příspěvek
To Pavel
Krytí dluhopisů řeší zákon 190/2004 paragraf 28 pismeno a,b,c. Jinak nesplacené státní dluhopisy ( české ) řeší formou trestního oznámení orgány činné v trestním řízení potažmo soud. A věřte že co se týká náhrad je stát skoro vždy prohrávající. V zahraničí by asi tuto záležitost řešil nějaký arbitrážní či evropský soud. Pokud vím tak v ČR tento případ ještě nenastal.Skrýt celý příspěvekAno, hypotéční zástavní listy jsou vlastně dluhopisy. Na ty jsem zapomněl. Ovšem mi není jasné, proč máš potřebu jimi argumentovat, když se jedná o státní dluhopisy. Nebo myslíš, ...Zobrazit celý příspěvek
Ano, hypotéční zástavní listy jsou vlastně dluhopisy. Na ty jsem zapomněl. Ovšem mi není jasné, proč máš potřebu jimi argumentovat, když se jedná o státní dluhopisy. Nebo myslíš, že věřitelé Řecka dostali nějaké volné ostrovy?Skrýt celý příspěvek
Jirosi Zdá nás SSSR vysával, tak jako to dělali koloniální mocnosti se zbytkem světa, to netuším. Ale kupodivu tím vysáváním vznikly dluhy, které pak Rusko splatilo ropou, plynem, ...Zobrazit celý příspěvek
Jirosi
Zdá nás SSSR vysával, tak jako to dělali koloniální mocnosti se zbytkem světa, to netuším. Ale kupodivu tím vysáváním vznikly dluhy, které pak Rusko splatilo ropou, plynem, nechaly se postavit nějaké lodě a armáda dostala materiál v podobě vrtulníků, odstřelovacích pušek a i nějaké vesty Kirasa.
Přirovnání k SSSR jsem použil z toho důvodu, že v EU dochází ke stejnému způsobu centralizaci moci a rozhodování. Metody jsou sice jiné, nekrvavé, ale nabírá to stejný směr k žaláři národů a vrchnosti s komunistickým myšlením. Jen lidé na západ od nás nemají ty zkušenosti, které jsme získali u nás z dob reálného socialismu.
Dotace bych raději moc nekomentoval, většinou jde o několika leté programy, které se využívají pro různé lobbistické skupiny, které v daném období více brečí, a na poskytnutých penězích profitují především bankovní domy ve státech původní 15.Skrýt celý příspěvekflanker.jirka Ten Ruský dluh bych moc nevytahoval. Splaceno z něho moc nebylo a armáda dostala kromě jakž tak použitelných vrtulníků a Dragunovů jen nepotřebný šmejd. Zbytek dluhu ...Zobrazit celý příspěvek
flanker.jirka
Ten Ruský dluh bych moc nevytahoval. Splaceno z něho moc nebylo a armáda dostala kromě jakž tak použitelných vrtulníků a Dragunovů jen nepotřebný šmejd. Zbytek dluhu si přes Zemanovy kamarády výrazně pod cenou koupilo samo Rusko zpátky. V Kremlu se smějou ještě dneska.Skrýt celý příspěvekKdyby nás sovětské rusácko vysávalo jako některé jiné koloniální mocnosti, tak to bychom si ještě mohli gratulovat. Alespoň by nám zde postavilo obdobu Suezského kanálu, ...Zobrazit celý příspěvek
Kdyby nás sovětské rusácko vysávalo jako některé jiné koloniální mocnosti, tak to bychom si ještě mohli gratulovat. Alespoň by nám zde postavilo obdobu Suezského kanálu, investovalo by do infrastruktury, vzdělání obyvatelstva a modernizace ekonomiky. Takhle jsme si leda na příkaz z Kremlu ekonomiku zdevastovali centrálním plánováním a orientací na východ. Na příkaz z Kremlu jsme dodávali zboží do sovětského rusácka za dumpingové ceny, zatímco jsme odebírali ropu a plyn za plné ceny. No a když došlo na to, že rusácko začalo rýt držkou v zemi, tak ani ty dumpingové ceny nám nebyly uhrazeny. Některé věci, které přijdou z bruselu se nám oprávněně nemusí líbit, ovšem dávat je na roveň komunistické otrocké porobě sovětskému rusácku může jen magor. Tento stát žije z obchodní výměny s EU, zatímco na obchodní výměnu se sovětským rusáckem a zbytkem východního bloku, jsme dopláceli. Nemluvě o tom, že za spoustu nesmyslů si můžeme sami. Souhlasili jsme s nimi, ač jsme nemuseli - většinou je v bruselu odkývali ti co si zde nejvíc tahají triko jejich kritikou.Skrýt celý příspěvek
Obchod se Sovětským Svazem neboli Ruskem ,to byla vždycky jedna velká zlodějina.Například JAWA Týnec nad Sázavou ještě v roce 1988 na jednu motorku vyvezenou do SSSR doplácela ...Zobrazit celý příspěvek
Obchod se Sovětským Svazem neboli Ruskem ,to byla vždycky jedna velká zlodějina.Například JAWA Týnec nad Sázavou ještě v roce 1988 na jednu motorku vyvezenou do SSSR doplácela 1000.- korun.Skrýt celý příspěvek
To padre Jawa je názorný příklad jak Komanči zlikvidovali vynikající podnik ale ruku na srdce, v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím že doplácela. Poslední ...Zobrazit celý příspěvek
To padre
Jawa je názorný příklad jak Komanči zlikvidovali vynikající podnik ale ruku na srdce, v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím že doplácela. Poslední slušná motorka byla Jawa 500 OHC, pak sama tragédie. V době příchodu Simsonu a MZ už nedokázala konkurovat, jedině tomu Dněpru v Rusku. Ale jak říkám, chyba nebyla konstruktérů ale špatné doby. Tak zase jsme měli levné bvp a T72 :))) a vidíš, kde máš dnes jawu a bvp, to jezdí pořád :)))Skrýt celý příspěvekJe to názorný příklad toho ,jak matička Rus hlava nehlava za pomoci místních kolaborantů tunelovala svoje gubernie.A také názorná ukázka ekonomické genocidy ,které se řîká ...Zobrazit celý příspěvek
Je to názorný příklad toho ,jak matička Rus hlava nehlava za pomoci místních kolaborantů tunelovala svoje gubernie.A také názorná ukázka ekonomické genocidy ,které se řîká centrální plánování.Tihle státní centrální komunističtí plánovači by i z Applu za pětiletku udělali manufakturu na výrobu hřebíků...Skrýt celý příspěvek
flanker.jirka: Až na to, že první dotace nevymyslel Brusel, ale v Londýně mezi válkami. Když jim kleklo mléčné hospodářství(venkov). EU v tomhle dělá tu jednu podstatnou věc, a to ...Zobrazit celý příspěvek
flanker.jirka: Až na to, že první dotace nevymyslel Brusel, ale v Londýně mezi válkami. Když jim kleklo mléčné hospodářství(venkov).
EU v tomhle dělá tu jednu podstatnou věc, a to nastavuje stropy dotací! Jinak by se rozjela spirála smrti "Kdo lépe zadotuje svoje nekonkurence schopné odvětví".
Věřte tomu, že západní Evropa si může z našeho pohledu dovolit podstatně větší dotace za cenu likvidace naších podniků kapitalistickou cestou.Skrýt celý příspěvek"v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím že doplácela" Demagogicky otáčíš příčinu a následek. JAWA vyráběla kšunty mj. právě proto, že byla nucena dodávat do ...Zobrazit celý příspěvek
"v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím že doplácela"
Demagogicky otáčíš příčinu a následek. JAWA vyráběla kšunty mj. právě proto, že byla nucena dodávat do Sajuzu za podnkákladové ceny, mj. kvůli čemuž neměla potřebné peníze na vývoj.
Nebyl to jediný faktor té mizérie, ale ani ne zanedbatelný faktor.
"Ale jak říkám, chyba nebyla konstruktérů ale špatné doby. "
Chyba nebyla doby. Chyba byla v tom, že jsme měli totalitu a byli jsme vykořisťovaní SSSR. Tak se to nesnaž okecávat.Skrýt celý příspěvekLogiku Nic neotáčím, Jawa byla prostě v roce 1988 zastaralá, kvalita špatná a stojí za starou bačkorku i dnes. Chápu že potřebujete vše svádět na Sojuz, ale hlavně český člověk byl ...Zobrazit celý příspěvek
Logiku
Nic neotáčím, Jawa byla prostě v roce 1988 zastaralá, kvalita špatná a stojí za starou bačkorku i dnes. Chápu že potřebujete vše svádět na Sojuz, ale hlavně český člověk byl šlendrián kdy lidé si dělali srandu že škodovek vyrobených v pátek a pondělí a podobně. To že Komanči dodrbali co mohli je jasná věc ale komunisti byli Češi a taková byla prostě doba. To že byla totalita a řízené hospodářství tady nemusím opakovat, to ví každý, ale je potřeba si přiznat, že Jawa byl kšunt který kolem 90 let stejně nikdo nechtěl. Jsou věci který neokecáš, třeba taková Tesla měla peněz na vývoj dostatek a stejně stála za hovno, snad možná kromě měřící techniky.Skrýt celý příspěvekTady nikdo nic na "sojuz" opravdu ale opravdu nesvádí. Na mizerné kvalitě a zastaralosti čs. průmyslu v 80. letech MÁ z valné většiny zásluhu právě řízení čs. ekonomiky centrálně ...Zobrazit celý příspěvek
Tady nikdo nic na "sojuz" opravdu ale opravdu nesvádí. Na mizerné kvalitě a zastaralosti čs. průmyslu v 80. letech MÁ z valné většiny zásluhu právě řízení čs. ekonomiky centrálně podle sovětského vzoru a direktivy ze sovětského rusácka. Takto nedopadla jen Jawa a takhle nedopadlo jen Československo. Za všechno snad mohl "český člověk" a všude byl "šlendrián" či na západě snad nikde "šlendrián" nebyl? Asi stěží, že. O tom jestli "Tesla měla dost" peněz se dá s úspěchem pochybovat, hlavně pokud ten "dostatek peněz" srovnáme se západními (tehdy už mezinárodními) značkami. Hlavní problém byl samozřejmě v absolutním nedostatku deviz, ale obecně čs. podniky trpěly obrovským podinvestováním. A proč? Připomínám, že až do druhé poloviny 80. let u nás krom pár naprosto nepodstatných výjimek (typu družstevní výroba) byl veškerý průmysl organizován (po sovětském vzoru) v tzv. národních podnicích. Ty se vyznačovaly tím, že 90 ˇ% svého zisku odváděly do státního rozpočtu. A jestli daný podnik chtěl investovat do nové linky, do nového výrobku, atd., tak mu nejdřív soudruzi v Praze museli schválit dotaci, kterou ovšem dostal až v rámci další pětiletky. Když pominu absurdní nepružnost a neefektivnost tohoto systému, tak hlavní problém spočíval v tom, že prostředků na investice do spotřebního zboží a civilní techniky (nemluvě o infrastruktuře) bylo vždy žalostně málo, hlavně díky tomu, že jsme na příkaz z Moskvy museli udržovat absurdně předimenzovanou armádu, dotovat zbrojovky, hutě a doly a export do sajůzu, financovat zadrátované hranice a živit armády stbáků, udavačů a sovětských okupantů. Dalším obrovským problémem byla izolovanost vědy a techniky východního bloku (a to i v jeho rámci), nemožnost čerpat z rozvoje na západě, nemožnost uplatnit výsledky vojenského výzkumu v civilní sféře, malá dostupnost západní vědecké literatury, atd. Zatímco velká firma na západě si mohla vybírat z desítek či stovek subdodavatelů z různých zemí, v Československu nic takového neexistovalo - dodávky v rámci RVHP byly absolutně nespolehlivé, ze západu dovést potřebnou součástku nebylo možno právě kvůli nedostatku deviz. Ve výsledku se montovala méně kvalitní součástka vyráběná v malém množství (tedy úspory z rozsahu vzal čert). A tak by se dalo pokrčovat hodně dlouho.Skrýt celý příspěvek
To Skelet: A to si ešte nespomenul to, že hoci v zbrojárskom priemysle ZSSR mali niektoré veci špičkové, z dôvodu utajenia technológií sa to do civilnej výroby nedostalo a preto ...Zobrazit celý příspěvek
To Skelet:
A to si ešte nespomenul to, že hoci v zbrojárskom priemysle ZSSR mali niektoré veci špičkové, z dôvodu utajenia technológií sa to do civilnej výroby nedostalo a preto mali civilnú výrobu riadne zaostalú.... Najnovší výskum si utajovali aj u nich doma....Skrýt celý příspěvekEagle Kultura šlendriánu a flákačství sem přišla zejména až s budováním reálného socialismu a tem přišel z SSSR. V devadesátých letech naše podniky tvrdě oplatili na technologické ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Kultura šlendriánu a flákačství sem přišla zejména až s budováním reálného socialismu a tem přišel z SSSR. V devadesátých letech naše podniky tvrdě oplatili na technologické zastarávání a orientaci na rozvojové trhy (SSSR včetně). Přitom i za socialismu naši lidi vymyslely produkty které mohli obstát, ale tehdejší plánované hospodářství toho nebylo absolutně schopné využít. Což sem opět přišlo ze SSSR.
Pokud myslíte že je současná Jawa šmejd, tak ano. Ovšem je potřeba vědět že je vyráběna kompletně v Číně.Skrýt celý příspěvekAle ona byla šmejd už v 80 letech a to je jediný na co tady poukazuji. To co říkáš o průmyslu je jasně patrné z té doby ale rozhodně nemůžu souhlasit o šlendrianstvi převzané že ...Zobrazit celý příspěvek
Ale ona byla šmejd už v 80 letech a to je jediný na co tady poukazuji. To co říkáš o průmyslu je jasně patrné z té doby ale rozhodně nemůžu souhlasit o šlendrianstvi převzané že SSSR, to je absolutní nesmysl, prostě vyčůrany český národ nic víc. Nechte si dnes postavit rodinný dům, neznám nikoho kdo by nezažil při stavbě domu šlendriány a flákače, bez dozoru proděláte boty a to je 30 let od pádu komunismu. Poptejte se stavebních dozoru u velkých firem, ti vám rádi řeknou jak je to s českými zedníky.Skrýt celý příspěvek
Eagle Češi nejsou vyčůranější než jakýkoli jiný evropský národ. Je to jen o systému ve kterém fungují. Znárodněný průmysl k flákačství vyloženě vybízel. No a odkud přišla idea ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Češi nejsou vyčůranější než jakýkoli jiný evropský národ. Je to jen o systému ve kterém fungují. Znárodněný průmysl k flákačství vyloženě vybízel. No a odkud přišla idea znárodnění?
Dá se říct že český zedník začíná být rarita. Ti šikovní většinou dělají na sebe a žádnou stavební firmu až tak nepotřebují. Na stavbách dnes nejčastěji potkáte různou směsici národností bývalého SSSR. Takže to spíš potvrzuje to co tvrdím.Skrýt celý příspěvek"Ale ona byla šmejd už v 80 letech a to je jediný na co tady poukazuji. " Ano, byla šmejd už v 80tých. Protože jaksi nás SSSR vysával ne od osmdesátých, ale už od padesátých let. ...Zobrazit celý příspěvek
"Ale ona byla šmejd už v 80 letech a to je jediný na co tady poukazuji. "
Ano, byla šmejd už v 80tých. Protože jaksi nás SSSR vysával ne od osmdesátých, ale už od padesátých let. Takže kupodivu, po třiceti letech vysávání, stály naše podniky a jejich výrobky za h....
Takže prostě jsi demagog: tp, co vydáváš za příčinu nekonkurenceschopnosti české ekonomiky nebyla příčina, ale následek toho, jak se k české ekonomice desetiletí choval Sojuz - jednak ji vysával, jednak ji vnutil naprosto nefunkční systém zvaný socialismus¨.Skrýt celý příspěvekTak ještě jednou citace pro logika: Jawa je názorný příklad jak Komanči zlikvidovali vynikající podnik ale ruku na srdce, v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím ...Zobrazit celý příspěvek
Tak ještě jednou citace pro logika:
Jawa je názorný příklad jak Komanči zlikvidovali vynikající podnik ale ruku na srdce, v roce 1988 vyráběla Jawa takový kšunty, že se ani nedivím že doplácela. Poslední slušná motorka byla Jawa 500 OHC, pak sama tragédie.
Co na tom nechápeš? Co je na tom demagogie? Rozporuji snad někde že za to Komanči nemůžou? Tak si příště přičti celý vlákno než budeš nazývat někoho demagogem.
To scoty
Přesně, na stavbě je již nevidíte, Ukrajinec udělá za den dvakrát tolik a ve stejné kvalitě. Pokud se bavíme o vycuranosti, nevšiml jsem si že by třeba německý nebo rakouský hospodský vymýšleli co Češi, ale to odbočujeme od motorek.Skrýt celý příspěvekEagle: Znovu a pomaleji: Jawa vyráběla zastaralé motorky, protože Rusové přesně takto zastaralé motorky požadovali. Cokoli modernějšího a složitějšího nebyli schopni provozovat a ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle:
Znovu a pomaleji: Jawa vyráběla zastaralé motorky, protože Rusové přesně takto zastaralé motorky požadovali. Cokoli modernějšího a složitějšího nebyli schopni provozovat a servisovat.
Co se týká Českého zedníka, tak ti odpovím ze své praxe stavbyvedoucího. Špičkový Český zedník pracuje buď v Německu nebo Holandsku a nebo má 55-60 let. U nás zůstává většinou druhá až třetí liga.Skrýt celý příspěvekTorongu je potřeba napsat celá pravda. V 50 letech kdy byla Jawa znárodněna byla také restruktulizována. A to celkem nešťastně, přišla o několik výroben, od hutí až po odlévárnu a ...Zobrazit celý příspěvek
Torongu je potřeba napsat celá pravda. V 50 letech kdy byla Jawa znárodněna byla také restruktulizována. A to celkem nešťastně, přišla o několik výroben, od hutí až po odlévárnu a další. Za tyhle kroky Rusák nemohl nebo aspoň v dobových zdrojích se nikde nepíše že by to bylo na jejich popud. Do 60 let Jawa i přes občasné úspěchy trpěla a výroba a zejména vývoj nadále stagnoval, a v této době se Jawa začla také potýkat s konkurencí v 50 letech vznikajicich japonských podniku jako Honda, Yamaha, a podobně. Až v období těsně před začátkem 70 let bylo rozhodnuto ( nařízeno) že zaměření Jawy bude směr východ a to zejména jednoduché a robustní stroje. Jenže už v roce 1965 Honda stvořila CB 450 které už v té době Jawa nemohla konkurovat. I přes to Japonci měli zájem na odkup několika jawou držených patentů.
Takže asi tak, za vinu to rusakum dávat můžeme ale do 70 let jsme si jawu oddelali sami. Přečti si něco o 50 letech, tam začal kámen úrazu a rusak to rozhodně nebyl.Skrýt celý příspěvekEagle Stále nechcete pochopit že Rusové můžou za to jaký režim tu vznikl. To že se mnohdy do vedoucích pozic dostali často nekompetentní lidé byl jen "vedlejší produkt" ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Stále nechcete pochopit že Rusové můžou za to jaký režim tu vznikl. To že se mnohdy do vedoucích pozic dostali často nekompetentní lidé byl jen "vedlejší produkt" znárodnění.
To že bylo rozhodnuto (kde asi) že bude Jawa vyrábět pro východní trhy znamenalo úpadek. Pokud by tu Rusové neudržovali svůj socialismus, tak by pravděpodobně Jawa dodávala pro náročnější trhy a vývoj by běžel dál.Skrýt celý příspěvekEagle: Tak fakt se nemůžu rozhodnout, jestli to co tu píšeš je jen z blbosti, nebo Tě baví lhát. V Roce 88 vyráběla Jawa šunty PRÁVĚ PROTO, ŽE JI KOMUNISTNÉ POD VEDENÍM SSSR ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle:
Tak fakt se nemůžu rozhodnout, jestli to co tu píšeš je jen z blbosti, nebo Tě baví lhát.
V Roce 88 vyráběla Jawa šunty PRÁVĚ PROTO, ŽE JI KOMUNISTNÉ POD VEDENÍM SSSR DESÍTKY LET LIKVIDOVALI.
".... Za tyhle kroky Rusák nemohl nebo aspoň v dobových zdrojích se nikde nepíše že by to bylo na jejich popud..."
Nelži. Píše se o tom a hodně, jen ne na Sputniku a v učebnicích Vumlu. U přechodu k "socialistickém hospodářství" měli hlavní slovo Sovětští poradci (byť to oficiálně dělala česká vláda) atd.... Stejnětak měli sovětští poradci často hlavní slovo u čistek, které dále prohloubovaly nekompetentnost vedoucích pracovníků v průmyslu.
A konečně (teda konečně, ono by šlo takto pokračovat dále a dále....), SSSR byl ten stát, který nám poměrně nepokrytýma výhružkama zakázal plánovanou účast na Marshalově plánu, který by nasměroval naši ekonomiku poněkud jiným směrem.
Máš pravdu v tom, že na likvidaci československého průmyslu v padesátých letech měli nemalou část čeští komunisté. Ovšem to, že Ti čeští komunisté byli prodlouženou rukou sovětského režimu, je zdokumentováno tak dobře, že Tvoje vymlouvání je buďto velmi hloupé, nebo úmyslná lež.Skrýt celý příspěvekale logiku já ti tyhle argumenty nevyvracím, já jen tvrdím, že velkou měrou se na tom podíleli sami češi nic víc. Ze všech pisatelů jsi jediný který to přiznal. Ostatní vše hazí na ...Zobrazit celý příspěvek
ale logiku já ti tyhle argumenty nevyvracím, já jen tvrdím, že velkou měrou se na tom podíleli sami češi nic víc. Ze všech pisatelů jsi jediný který to přiznal. Ostatní vše hazí na sověty. Já chápu, že zde fungovali jejich poradci, to přece ví každý, že důležité kroky byli schvalovány nejvyšším sovětem, to jsou přece jasně doložitelné argumenty, ale o těch se já nebavím, bavím se o aktivitě českých komunistů a bolševíků. Přestaň me zavírat oči před sebou samými. Na koho hodíte, že i po těch všech svinstvech co komunisti národu českému provedli, sedí po 30 letech od převratu v poslanecké sněmovně a podílí se na řízení této země??? Proč po pádu komunismu měli tak vysoké preference a vždy se dostali do sněmovny? Za to může taky rusák?Skrýt celý příspěvek
Eagle Také volební výsledky KSČM setrvale klesají a dostávají se na "přirozené" hodnoty. Myslím že jestli ne tyhle volby tak pravděpodobně ty příští opustí sněmovnu ...Zobrazit celý příspěvek
Eagle
Také volební výsledky KSČM setrvale klesají a dostávají se na "přirozené" hodnoty. Myslím že jestli ne tyhle volby tak pravděpodobně ty příští opustí sněmovnu definitivně.
Po válce ty naše komunisty a bolševiky vynesla tehdejší situace a podpora sovětského Ruska. Po roce 48 a hlavně 68 to už byla vyložená a neskrývaná podpora SSSR která držela zdejší komunisty u moci.Skrýt celý příspěvek"že velkou měrou se na tom podíleli sami češi nic víc." 1) Není pravda, že velkou měrou. Velkou měrou se na tom podílela KSČ. Ta ovšem byla jen prodlouženou rukou Moskvy. To byli ...Zobrazit celý příspěvek
"že velkou měrou se na tom podíleli sami češi nic víc."
1) Není pravda, že velkou měrou. Velkou měrou se na tom podílela KSČ. Ta ovšem byla jen prodlouženou rukou Moskvy. To byli sice možná národnostně češi, ale kopali za SSSR.
Podíleli se na tom i nekomunisti, jak Beneš (a exilová vláda), tak voliči KSČ - ovšem ani jedni z nich až na výjimky nechtěli nastolit to, co tu v padesátých letech vzniklo. Tedy jen z hlouposti umožnili zločin, nebyli aktéři zločinu.
Tedy Tvé tvrzení, že se na tom velkou měrou podíleli češi je pěkná demagogie. Podobná, jako bys tvrdil, že velkou měrou se na vyloupení banky podílel programátor, který špatně zabezpečil sejf před vykradením.
Proto na Tebe ostatní reagují tak, jak reagují a tvrdí, že plácáš nesmysly. Protože je prostě plácáš - když srovnáváš vinu člověka, co z hlouposti umožnil nástup totality s opravdovým zločincem: s tím, co celou válku plánoval a připravoval zločin a při provádění toho zločinu využil hlouposti dalších.
Já akorát se Ti snažím vysvětlit, v čem Ta tvoje demagogie spočívá a tak jdu do podrobností.
2) Opět překrucuješ. Protože ty jsi tvrdil něco víc. Protože jsi tou vinou čechů se snažil umenšit vinu SSSR na stavu ČS(S)R a potažmo jeho průmyslu. Což je prostě amorální demagogie. Když má vrah spolupachatele, tak není o nic menším vrahem, než když vraždí sám.Skrýt celý příspěvek
Turecko zbrojí, Řecko zbrojí. Bulharsko zbrojí? Ale určitě by mělo. Aspoň že Rumunsko také zbrojí. Biden by měl nechat vyklidit zakladnu Incirlik v Erdoganistanu. Místo Incirliku ...Zobrazit celý příspěvek
Turecko zbrojí, Řecko zbrojí. Bulharsko zbrojí? Ale určitě by mělo. Aspoň že Rumunsko také zbrojí. Biden by měl nechat vyklidit zakladnu Incirlik v Erdoganistanu. Místo Incirliku jednu novou evropskou základnu v Gruzii a druhou evropskou v Bulharsku. Američani by pak mohli bázovat místo Incirliku někde v Řecku. Těmi evropskými základnami myslím základny pouze evropských členů NATO. Dávají snad všichni ty 2% na obranu? Nebo snad ne?Skrýt celý příspěvek
Mno Němci se přesunuli z Incirliku do Jordánska, tedy asi lépe jít tímto směrem.
Pokud jde o Bulharsko, tak se myslím taky docela snaží, tedy v rámci možností.Mno Němci se přesunuli z Incirliku do Jordánska, tedy asi lépe jít tímto směrem.
Pokud jde o Bulharsko, tak se myslím taky docela snaží, tedy v rámci možností.
Základní problém je, že jeden partner NATO cítí ohrožení proti druhému. (a druhý se cítí ,,na koni") USA, které by mohlo mít rozhodující slovo, mlčí, nebo alespoň nemáme ...Zobrazit celý příspěvek
Základní problém je, že jeden partner NATO cítí ohrožení proti druhému. (a druhý se cítí ,,na koni")
USA, které by mohlo mít rozhodující slovo, mlčí, nebo alespoň nemáme informace.
(a to věříme ve vzájemnou podporu proti vnějšímu nepříteli?)
Možná vyvstává otázka, zdali se USA nebojí, aby Turecko jako člena neztratili a tak tiše mlčí.
Nezažili jsme již situaci, aby mocnosti nechali dělat tu druhou co se jí zachce, aby se zachovala situace?
Milí Řekové ale i ostatní... Pocit bezpečí, celistvost hranic nelze koupit, ani dosáhnout nějakou magickou dohodou o ochraně. Vlastní odhodlání bránit zemi, kontinuální příprava (branná povinnost) podpora domácího zbrojního průmyslu a nákup techniky ze zahraničí (jen za opačný vývoz domácí vojenské techniky) mohou být větší zárukou.
Toto je možné při zdravé ekonomice, která utáhne zbrojení a financování vývoje a inovací.Skrýt celý příspěvekMoc překvapující to teda není, Francie byla v poslední době málem ta jediná, kdo se za Řecko postavila. Je logické, že Řecko chce upevnit své vazby s ní. Naproti tomu třeba ...Zobrazit celý příspěvek
Moc překvapující to teda není, Francie byla v poslední době málem ta jediná, kdo se za Řecko postavila. Je logické, že Řecko chce upevnit své vazby s ní.
Naproti tomu třeba Německo dál vesele prodává zbraně Turecku.... což je pěkná ostuda.Skrýt celý příspěvekVždyť Němci na Turky uvalili zbrojní embargo.
Vždyť Němci na Turky uvalili zbrojní embargo.
Co vim, tak když o to Řecko žádalo, tak se jim na to Německo vybodlo, nebo ty prodeje zbraní jen pozastavilo. Je možné, že se je to jinak, ale ...
Co vim, tak když o to Řecko žádalo, tak se jim na to Německo vybodlo, nebo ty prodeje zbraní jen pozastavilo. Je možné, že se je to jinak, ale ...
Nemecko uvalilo embargo na vyvoz zbrani do turecka drive nez francie.
Nemecko uvalilo embargo na vyvoz zbrani do turecka drive nez francie.
Neviem ako je to s tým embargom, ale keď som si chcel vybaviť dovoz historickej zbrane z Ruska, tak nebola šanca pretože proti ruské sankcie. Ale podarilo sa to tak, že nemecká ...Zobrazit celý příspěvek
Neviem ako je to s tým embargom, ale keď som si chcel vybaviť dovoz historickej zbrane z Ruska, tak nebola šanca pretože proti ruské sankcie. Ale podarilo sa to tak, že nemecká firma zbrane doniesla z Ruska do Nemecka a odtiaľ už sa dalo doniesť na Slovensko. Len treba zaplatiť aj NemcomSkrýt celý příspěvek
Dobra volba, a genialne rozhodnutie nedodat Erdoganovi F35 ani systemy Patriot. Krok po kroku treba Turecko dostat z NATO.
Dobra volba, a genialne rozhodnutie nedodat Erdoganovi F35 ani systemy Patriot. Krok po kroku treba Turecko dostat z NATO.
Takový menší bojkot tureckého zboží a služeb, spolu s divesticí evropského kapitálu by sultána měl přivést k rozumu.
Takový menší bojkot tureckého zboží a služeb, spolu s divesticí evropského kapitálu by sultána měl přivést k rozumu.
včera bylo pozdě, rozhodně omezení prospělo i při obchodování s Čínou. Toto ale neurčují bezpečnostní analytici, ale politici závislí na vlastnících firem a bank. Lžeme si v Evropě ...Zobrazit celý příspěvek
včera bylo pozdě, rozhodně omezení prospělo i při obchodování s Čínou. Toto ale neurčují bezpečnostní analytici, ale politici závislí na vlastnících firem a bank. Lžeme si v Evropě do vlastního talíře.Skrýt celý příspěvek
Když jsem před lety viděl reálné objemy importované "bílé techniky" vyrobené v Turecku (převážně německé firmy), tak bych po tom bojkotu ledničku kupovat nechtěl...
Když jsem před lety viděl reálné objemy importované "bílé techniky" vyrobené v Turecku (převážně německé firmy), tak bych po tom bojkotu ledničku kupovat nechtěl...
Treba vidieť v dlhodobom horizonte .... NATO určite prežije Erdogana a možno ešte skôr politicky skončí ... a jeho nástupca bude možno prieteľskejší .... to síce nevieme, ale ...Zobrazit celý příspěvek
Treba vidieť v dlhodobom horizonte ....
NATO určite prežije Erdogana a možno ešte skôr politicky skončí ... a jeho nástupca bude možno prieteľskejší .... to síce nevieme, ale "vykopnutie" Turecka z NATO by síce mnohých potešilo ... možno si to i MOMENTÁLNE zaslúži, ale geopolitika sa nerobí skratkovito ...
Mimoto by to bolo pre také Gruzínsko či Ukrajinu dosť vážna rana z pohľadu ich plánov ísť do NATO ...Skrýt celý příspěvekA s čím přijde nástupce Erdogana, když uvidí, že Erdoganův způsob a směr vládnutí Turecku neuškodil?
A s čím přijde nástupce Erdogana, když uvidí, že Erdoganův způsob a směr vládnutí Turecku neuškodil?
Už mu škodí .... však Superb je preto u nás : ) https://oec.world/en/profile/c... Ekonomicky je Turecko naviazané na EÚ .... takže je v záujem Turecka dostať rozum ... ...Zobrazit celý příspěvek
Už mu škodí .... však Superb je preto u nás : )
https://oec.world/en/profile/c...
Ekonomicky je Turecko naviazané na EÚ .... takže je v záujem Turecka dostať rozum ... lebo ekonomicky momentáne nič moc ....Skrýt celý příspěvek
Lukash Patrioty byly Turecku nabízené, ale ztroskotalo to na ceně. Turecko se začalo ohlížet po čínské kopii S 300 až nakonec našlo řešení v podobě S 400 z Ruska. V Rumunsku už ...Zobrazit celý příspěvek
Lukash
Patrioty byly Turecku nabízené, ale ztroskotalo to na ceně. Turecko se začalo ohlížet po čínské kopii S 300 až nakonec našlo řešení v podobě S 400 z Ruska.
V Rumunsku už takovou chybu s nadsazenou cenou USA s Patrioty neudělalo, možná nebudou mít rumuni to nejnovější, ale Patriot to bude.Skrýt celý příspěvekCena je sucastou nejakej taktiky, keby sa velmi chcelo tak sa s tou cenou dalo nieco urobit. Ale "sa nechcelo" s nou nic robit. Viem o tom ze boli velke zakulisne tlaky aby tento ...Zobrazit celý příspěvek
Cena je sucastou nejakej taktiky, keby sa velmi chcelo tak sa s tou cenou dalo nieco urobit. Ale "sa nechcelo" s nou nic robit. Viem o tom ze boli velke zakulisne tlaky aby tento obchod a ani F 35 neboli s tureckom realizovane.Skrýt celý příspěvek
To Flanker: Skončilo to na nevyhovení tureckej požiadavke na technológie najnovších protilietadlových rakiet Patriot, ktoré si v Turecku chceli bastliť sami... Samozrejme aby to ...Zobrazit celý příspěvek
To Flanker:
Skončilo to na nevyhovení tureckej požiadavke na technológie najnovších protilietadlových rakiet Patriot, ktoré si v Turecku chceli bastliť sami... Samozrejme aby to neskôr použili na svojich tureckých raketách....Skrýt celý příspěvekflanker.jirka - myslím že tá s-400 je určite lepšia ako patriot...v tejto oblasti ešte rusi zatiaľ stále vedú...ruské manévre nemusím,ale fakt je proste fakt...
flanker.jirka - myslím že tá s-400 je určite lepšia ako patriot...v tejto oblasti ešte rusi zatiaľ stále vedú...ruské manévre nemusím,ale fakt je proste fakt...
Což S-400 dokázalo při mnohých akcích. Oh, wait. Vlastně zatím nedokázalo nic.
Což S-400 dokázalo při mnohých akcích. Oh, wait. Vlastně zatím nedokázalo nic.
Scotty - myslíte sýriu.??ale no,veď skoro každý vie,ako to tam rusko/izrael funguje...to že osobne rusko nemusím,ešte neznamená že neuznám ak ma niečo kvalitné...a to systémy "S-" ...Zobrazit celý příspěvek
Scotty - myslíte sýriu.??ale no,veď skoro každý vie,ako to tam rusko/izrael funguje...to že osobne rusko nemusím,ešte neznamená že neuznám ak ma niečo kvalitné...a to systémy "S-" na rozdiel od katastrof typu armata,pak fa,pak da určite sú...Skrýt celý příspěvek
Scotty - neviem,zaujímam sa o pvo len okrajovo a čítam len dostupné zdroje...koľko zostrelov má na konte patriot....?..a hlavne akých-v roku 91 pri ochrane tel avivu veľký uspech ...Zobrazit celý příspěvek
Scotty - neviem,zaujímam sa o pvo len okrajovo a čítam len dostupné zdroje...koľko zostrelov má na konte patriot....?..a hlavne akých-v roku 91 pri ochrane tel avivu veľký uspech nemal...Skrýt celý příspěvek
Ovšem u Patriotu alespoň víme jakou měl v devadesátých letech úspěšnost. O S-400 víme jen to že Rusové tvrdí že je nejlepší. Tedy teď tvrdí že je nejlepší S-500.
Ovšem u Patriotu alespoň víme jakou měl v devadesátých letech úspěšnost. O S-400 víme jen to že Rusové tvrdí že je nejlepší. Tedy teď tvrdí že je nejlepší S-500.
HEKTOR Každý jeden systém sa vyvýja aj Patriot.. V 90 tich rokoch to je úplne iný systém ako má napríklad Saudská Arábia a úplne iný čo má teraz USA PAC-3.. Realita je taká, že ...Zobrazit celý příspěvek
HEKTOR
Každý jeden systém sa vyvýja aj Patriot..
V 90 tich rokoch to je úplne iný systém ako má napríklad Saudská Arábia a úplne iný čo má teraz USA PAC-3..
Realita je taká, že to čo majú Saudi má cca 80-90% úspešnosť zostrelu balistických rakiet..
To čo kupuje Poľsko a Rumunsko je oveľa ďalej..
To čo má dnes Izrael, je považované za úplnú špičku..
Väčšinu vývoja však zaplatili a spoluvyvýjali amerikanci a teda majú úplný prístup k technológiám..
To čo má Rusko je neodskúšaný systém s-400 bojom..
Keďže sa pri tomto systéme prevalilo, že dodnes nemá zavedené rakety s dosahom cca 400 km, pričom ich mal mať zavedené už pred skoro dekádou, je na mieste pochybovať o jeho schopnostiach..
Rusi majú vyskúšané hlavne pansiri.. a tie sú ako tak v pohode a naozaj okrem Izraelu nemajú analóg..
Realita je taká, že Rusi klamali pri S-400 a predtým ako vsevojskovo zaviedli tento systém už zavádzajú s-500 a do niektorých jednotiek upravené s-300..
Prečo asi??Skrýt celý příspěvekskelet - ako sa píše - Systém Patriot „umožňuje likvidovat nepřátelské taktické balistické rakety, střely s plochou dráhou letu i letadla... či má tam byť že je na 30% proti ...Zobrazit celý příspěvek
skelet - ako sa píše - Systém Patriot „umožňuje likvidovat nepřátelské taktické balistické rakety, střely s plochou dráhou letu i letadla... či má tam byť že je na 30% proti raketový a na 70% proti lietadlám.??
Scotty - ťažko povedať...ako si viedla S-300,S-400,S-500...ale že si ich zaobstarala napr. čína a india,tak aj to o niečom svedčí...osobne tu nebudem zatracovať niečo,len preto že to je z ruska...a to osobne rusko ako systém absolútne nemusím...
darkstyle - "Každý jeden systém sa vyvýja aj Patriot.." - takže potom sa môže vyvíjať aj S- kový systém... ako nejdem sa hádať,že to je top produkt...ak je to šmejd,pochová sa sám. Ako armata,alebo pak-fa,ako som tu už písal...Skrýt celý příspěvekPrvní verze Patriotu neměla vůbec možnost zásahu proti balistickým cílům. Tato kapacita se navyšovala až v průběhu výroby Patriotů. Tuto schopnost získala až verze PAC-1, ale ...Zobrazit celý příspěvek
První verze Patriotu neměla vůbec možnost zásahu proti balistickým cílům. Tato kapacita se navyšovala až v průběhu výroby Patriotů. Tuto schopnost získala až verze PAC-1, ale nebyla to žádná hitparáda. Navíc to snížilo efektivitu nasazení proti vzdušným cílům. Tenhle nedostatek potlačila verze PAC-2, která krom software dostala i upravenou hlavici. Tuhle verzi dostala americká armáda v roce 1990 a hned ji odvezli na Blízký Východ, aby zklidnili Izrael. A zkušenosti z Blízkého Východu se promítly do verze PAC-3.
a ne, není to blbost typu "či má tam byť že je na 30% proti raketový a na 70% proti lietadlám.??", ale s jakou pravděpodobností je schopný systém zasáhnout daný typ cíle.
Jinak se mi chce říct, že ty Patrioty trefily aspoň něco..Skrýt celý příspěvekskelet - by som sa aj opýtal v čom sa to udáva - ale s jakou pravděpodobností je schopný systém zasáhnout daný typ cíle - neviem,že by v %... a tý izraelci vtedy veľmi ukľudnení ...Zobrazit celý příspěvek
skelet - by som sa aj opýtal v čom sa to udáva - ale s jakou pravděpodobností je schopný systém zasáhnout daný typ cíle - neviem,že by v %...
a tý izraelci vtedy veľmi ukľudnení neboli...ale jasné,možno by to tak dopadlo +/- aj keby tam boli s-300...Skrýt celý příspěvekUdává se to v procentech pravděpodobnosti zásahu. V roce 1990 to bylo okolo 40%. Skeptici uvádějí 10%. Tak jako tak systém to byl zcela nový, osádky ještě nebyly extra zkušené a ...Zobrazit celý příspěvek
Udává se to v procentech pravděpodobnosti zásahu. V roce 1990 to bylo okolo 40%. Skeptici uvádějí 10%. Tak jako tak systém to byl zcela nový, osádky ještě nebyly extra zkušené a museli postřelovat cíle, které nebyly silnou stránkou systému.
A občané Izraele uklidnění byli, protože Izrael zakousl zuby a nechal se ostřelovat (jak netypické pro něj)Skrýt celý příspěvekskelet - ved mne je jasné že sa úspešnosť udáva v %...to bola rečnícka otázka na tú "blbosť typu" že úspešnosť v % - 30% rakety a 70% lietadlá... a vaša veta - A občané Izraele ...Zobrazit celý příspěvek
skelet - ved mne je jasné že sa úspešnosť udáva v %...to bola rečnícka otázka na tú "blbosť typu" že úspešnosť v % - 30% rakety a 70% lietadlá...
a vaša veta - A občané Izraele uklidnění byli, protože Izrael zakousl zuby a nechal se ostřelovat (jak netypické pro něj) -tak izraelci neboli vôbec kľudní (hlavne obyvatelia tel avivu) a to že vojenský nezasiahli bolo jednak preto že si dobre uvedomovali následný rozpad proti irackej koalície a aj preto,že im to amerika kompenzovala v podobe ďalších vojenských dodávok...Skrýt celý příspěvek
Načítám diskuzi...